Porvarit alkaa taas syytää miljardikaupalla

Silläkös se kotimaan kysyntä alkaa pyöriä?

Yritykset syytävät ja siirtävät miljardit alta aikayksikön ulkomialle ja työt myös, mutta siitäkös hallitus välittää?

HAISTAKAA VITTU!

Kauanko tämä tyhmä kansa aikoo katsella noita kusipäitä?
282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

lampaita ja tuskin laittavat hanttiin vaikka viimeinenkin suupala vietäisiin suusta.

Äänestä
  • Valitettavasti olemme todellakin lampaita. Kaikki vaan nirisee ja narisee mutta kukaan ei tee mitään. "no pahus, nyt nousi taas verotus, nooo, säästänpä vähän vaikka polttoaineessa että saan ruokaa". Vuoden päästä "no pahus nyt nousi vuokrat ja sähkökin vielä ja bensakin maksaa jo maltaita ettei ole varaa ajaa. No, jätän yhden aterian päivästä väliin"...ja tätä rataa voitaisiin mennä, niin kauan kunnes lähtee katto pään päältä. PIenituloisten palkat ei pysy mukana. VITTU ku saiski jonkun vitun kansanedustajan kokeilemaan elämistä edes kuukauden jollain minimipalkalla. Olis ihana nähdä millaisiin suorituksiin joku vanhanen tai joku muu pässi pystyisi. Jos olisin kansainedustaja, ottaisin haasteen vastaan. Varmasti jos olisin niin lupaisin äänestäjilleni että yrittäisin pärjätä muutaman kuukauden minimipalkalla. Huomais herra isoherrakin että EIPÄ juuri paljon elellä jollain 1000e /kk palkalla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rahaa yrityksille ja herroi... kirjoitti:

Silläkös se kotimaan kysyntä alkaa pyöriä?

Yritykset syytävät ja siirtävät miljardit alta aikayksikön ulkomialle ja työt myös, mutta siitäkös hallitus välittää?

HAISTAKAA VITTU!

Kauanko tämä tyhmä kansa aikoo katsella noita kusipäitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu