Jos eteeni tulisi upouusi Kia sekä Toylooda ja saisin valita kumman ottaisin....
Ottaisin toiloodan... (ajan kialla)
Ottaisin toiloodan... (ajan kialla)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
ehdottomasti KIA.. ajan KIAlla ja AJOIN Toyotalla 1996-2007, se RIITTI minulle!
siis 11 vuotta Toyotalla, se on paljon !!! no palaat sitten takas (harharetkeltäsi), pitäähän muitakin testata että osaa verrata, olethan ottanut huomioon vaihtoauto/jälleenmyyynti asian ?
ja sanotaan näin että "se harharetki" oli 11v.pitkä.
Ehdottomasti Hyundai.Ollut jo vuodesta 96 Hyundai
autoja.
neljä Toyotaa on ollut ja nyt on Matukka alla. Taitaa vaihtua KIA:an.
Miksi vaihtuu juuri Kiaan? Perustele kantasi.
tietenkin.
Kumpaakaan en kajoaisi tikullakaan. Olen nähkääs ökymies.
Tosiaan noihin vikapesiin en koskisi, oma automerkki on Renault Laguna 2002, eräs vähävikaisimmista autoista.
Terv. ökymies
http://www.hs.fi/autot/vikasarja/
Lagunalla se on pitkä kuin nälkävuosi.
Huh huh.
Kaikki ei käy toteen. Pitkä on lista Primerallakin, mutta oma -01 farkkuni on ollut lähes viaton. Ei sillä ole tosin ole ajettu kuin runsaat 90 000.
Uuden samanlaisen ostaisin, jos niitä vielä valmistettaisiin.
Kuka nyt Laguunalla ajaisi, ei helkkarissa kukaan.
tainnut mennä autojen merkit vähän sekaisin, jos listastasi Laguna löytyy vähävikaisimmasta päästä, vai heititkö vaan herjan?Toivottavasti....;)
ai.pysyisit.no pysy sitte.ei oo pakko tarttuu kiinni. joten pysy kaukana.
Edellinen autoni oli Toyota, nykyinen Kia. Merkki ei valintaani ratkaise, vaan malli ja sen ominaisuudet. Aivan hyvin seuraava voisi olla Toyotakin, miksi ei? Citymaasturipuolella vain Kian malli miellytti enemmän niin ominaisuuksiensa kuin hintansakin suhteen.
Hinnat putoo vielä lisää. Koska maastureilla ajaa vain akkamaiset isoksi kasvaneet pikkupojat jotka joskus aikanaan ajelivat pemareilla. Jotkut haluaa erottua massasta, kun ei muuten ole mitään niin ostetaan maastoauto kaupunkiajoon, hehe.
ota vaikka hornettinetnettinettitti.....