Elikkä kyselen kaverin puolesta Vistan ja Winampin yhteensopivuudesta. Kuulemma, kun Winampilla kuuntelee musiikia, niin saattaa yht'äkkiä alkaa kuulumaan sellainen "rata tata" ääni ja hiiri on juntannut paikoilleen. Virtanappi pelastaa, mutta jonkin ajan päästä saman homma.
Winamp on uusin mitä sivuilta löytyy.
Muistit on tarkistettu ja ovat kunnossa.
Onko muilla tuollaista ongelmaa?
Winamp on uusin mitä sivuilta löytyy.
Muistit on tarkistettu ja ovat kunnossa.
Onko muilla tuollaista ongelmaa?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Winampissa on vain 1 vika joka on helppo korjata:
UAC saattaa kysyä käynnistetäänkö mutta se johtuu siitä että winamp haluaa assosioida joka käynnistyskerralla tiedostotyypit itselleen.
Winampissa on säätö jolla tämän älyttömyyden saa pois:
Options> Preferences>
General preferences alta File types
ja täppi pois kohdasta
Restore file associations at winamp startup
Tuo ratatatata
kuulostaa siltä että kuuntelet winampilla normaalia cd levyä. Jos asia on näin niin CD levy ei ole kunnossa
Jos Winamp menee jumiin niin älä turhaan resetoi koko Windowsia, voi lopettaa Winampin tehtävienhallinnallakin.
Minulla Winamp on toiminut mutta en kyllä käytä sitä kovin usein.
näistä tietokone asioista muuta, kuin käyttää.
Ja ihan mp3 lista sillä on siinä mitä se kuuntelee.
Pitää huomenna (jos pakkaset hellittää) käydä asentamassa uudelleen se ja kokeilla sit samalla tuota UAC hommaa.
Eilettäin oli kuulemma 3 kertaa juntannut koko kone. Winamp ja netti päällä (Mokkula).
Pystyykö tuota Tehtävienhallintaa käyttämään ilman hiirtä?
Mutta kiitoksia sinulle vinkeistä. Toivottavasti niistä on apua, tai saa kaveri opetella käyttämään jotain muuta soitinta ;)
Huomasin itsekkin jälkikäteen tuon hiirihomman.
Olet ihan oikeassa, jos hiiri jumii niin silloin ei todennäköisesti enää toimi mikään muukaan.
Kannattaa silti kokeilla saako tehtävienhallinnan näkyviin painamalla yhtäaikaa
Ctrl Alt Del
näppäimet.
Lataa sille kaverille joku toinen ämpäri soitin jos et saa winamppia skulaamaan, niitä kyllä riittää älyttömyyksiin asti.