Mietin, että jos pillua nuollessa tai siihen johtavan pikkuhousujen nuolennan yhteydessä saa bakteereita suuhunsa. Kyllähän pikkareissa kuitenkin on aina jonkin verran virtsaa ja virtsahan kuhisee bakteereja, niin voiko tuolla tavalla saada jonkin tulehduksen suuhunsa?
Pillun nuolennan vaarat
13
9400
Vastaukset
- varmaan..
saa vaikka mitä tauteja. Ennenkuin alat pillua nuolemaan, niin avaa häpärit ja katso, minkä väristä limaa siellä sisällä on. Jos se on harmaata, pysy kaukana, älä edes koske siihen. Jos lima on kirkasta, sivele sillä ensin koko pillun seutu, etenkin klitan ympärys ja ala vasta sitten imemään. Jos oikein hyvin käy, saat kunnon hiivataudin, sitä on melkein jokaisella kimmalla nykyään....No, eihän se mitään, vähän rakkuloita suussa ja kielessä ja kurkkua aristaa, mutta kyllä se ajan kanssa menee....
- Desthian
...virtsa on kyllä itse asiassa aika helvetin puhdasta tavaraa, ellei henkilöllä ole virtsatietulehdusta tai klamydiaa yms. Mutta terveen ihmisen virtsa on puhdasta.
- Anonyymi
Vaan sulla kusikeppi on kaikki kupasta tippuriin 🤢🤮
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vaan sulla kusikeppi on kaikki kupasta tippuriin 🤢🤮
Vaan sinäpä se tiedät nuo vain itsestäsi. Mitäs olet vajakki jakorasia.
- ,.,.,.,
"Mietin, että jos pillua nuollessa tai siihen johtavan pikkuhousujen nuolennan yhteydessä saa bakteereita suuhunsa. "
tosta saa kuvan, että nuolet ensin pikkareita.... tä? ensin pesulle ja antaa niiden pikkareiden olla siinä lattialla sen jälkeen vaan.... naisen (terveessä) pimpassa on melkein ainoastaan maitohappobakteereita... kyllä, niitä samoja joita voit ostaa apteekista jos vatsaa vääntää... - Onhan se niinkin.
Meissä ihmisissähän kuhisee bakteereja ihan kaikkialla ja koko ajan. Siellä sinun suussasi ja naisesi pimpassa myös. Tätä kutsutaan normaaliflooraksi.
Terveellä, immuunipuolustukseltaan normaalilla ihmisellä nämä vieraalta saadut ei-patogeeniset bakteerit eivät aiheuta mitään ongelmia.
Vertaa tilannetta vaikka siihen, että suukottaisit tyttiksesi poskea: bakteereita siirtyy aina ja varmasti. Eli nou hätä.
Alakerta tuntunee vaarallisemmalta siksi, että virtsan (joka on siis normaalisti bakteeritonta) joutuessa kosketuksiin ihon, vaatteiden ja vessan bakteerien kanssa muodostavat bakteerit ureasta ammoniakkia, joka tuoksahtaa ikävästi. Alakerran normaaliflooran bakteerit eivät viihdy suussasi. Sukupuolitaudeista suuri osa leviää toki myös oraaliseksin limakalvokontaktin välityksellä, mutta normipöpöistä ei ole mitään haittaa sinulle.
Aiemmissa vastauksissa mainitut hiivat eivät todellakaan aiheuta rakkuloita suuhun ja tarttuvat todella huonosti. Toki, jos naisesi Se Juttu haiskahtaa ja maiskahtaa normaalia kitkerämmälle lienee ihan luonnollinen reaktio jättää suuhommat siksi kerraksi väliin.
Hiivatulehdukseen on saatavilla reseptillä kertalääke, ei edes kallis ja todella tehokas.
Jättäisin siis tuoksahtavien pikkareiden nuolemisen väliin, ei bakteerien vaan ihan oman mukavuutesi takia.
Mikäli naisellasi ei ole aktiivista tulehdusta päällä Siellä Itsessään, et sinäkään saa mitään ongelmallista.
Lykkyä tykö, tytöt tykkää nuolemisesta!- Anonyymi
Lutkuta sitä äitis turskaa
- Anonyymi
"Mikäli naisellasi ei ole aktiivista tulehdusta päällä Siellä Itsessään, et sinäkään saa mitään ongelmallista."
Kyllä sieltä voi tarttua ainakin trichomoniasis parasiitti, klamydia, herpes HSV-1 ja HSV-2, ihmisen papilloomavirus (HPV), tippuri eli gonorrhea, kuppa eli syfilis. Tussu on syytä tarkastaa ennen puuhastelua, kalan tuoksu ilmaisee vaaraa, samoin visuaaliset ongelmat kuten haavaumat ja rupi.
Minulle ei ole koskaan tullut mieleenkään nuolla pikkareita, enkä ole koskaan edes sotannut siten että olisi tullut ranskalaista pyykkiä. Minulle on tärkeää että kaunotar on ihan paljaana.
M67v
- Walter Guggenheimer
...siinä ole mitään vaaraa useimmissa tapauksissa. Varsinkin oman naisen sukuelinten nuoleminen on turvallista ja suositeltavaa puuhaa.
- tämmöistä faktaa
että suussasi on moninkertaisesti enemmän bakteereja kuin (terveen) naisen värkissä. Eli nainen saa suustasi bakteereja pilluunsa, etkä sinä hänen pillustaan suuhusi.
- Anonyymi
Se on vittu maista!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se on vittu maista!
Porsas röh röh
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Porsas röh röh
Mitäs olet röhkivä sika.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuka oli töllöntyön tekijä?
Ketä on nyt pidätetty? Oliko syy mustasukkaisuus tyttöystävästä tai oliko muita lieventäviä seikkoja? Katuuko tekijä nyt333054Kotikasvatus siitä se lähtee eli missä meni vikaan että lapsesta tuli puukottaja
Ottakaa muut oppia, normaali kotielämä. Ei liikaa edes hengellisyyttä.441530Kun kohtaat jotain ainutlaatuista
ja upeaa, johon rakastut ehkä ensimmäistä kertaa ihan tosissaan. Sitten sähläät kaiken omien epävarmuuksien vuoksi. Eikö19971Mua ahdistaa
Tämä juttu. Miksi nainen torjuit minut vaikka kiinnostuksen merkkejä oli? Eihän tämän jutun olisi tarvinut johtaa sen pi32949Ei tämä enää tervettä oo
Sydän pamppaillen oon jo tunnin meinannu laittaa sulle viestiä... Sormi tärisee lähetä kuvakkeen kohdalla.22918- 56914
Tuli vain mieleen
että etkös sä yritäkin muiden miehiä? Se sun tuttava kertoi. En arvosta tuollaista naista, ihmekös kun oot sinkku. m -37840Perämoottoreiden huolto melkoisen kallista
Minulla on tuollainen keskikokoinen perämoottori ja yleistä merkkiä. Kyselin sille keväthuoltoa paikallisista liikkeistä36793Tanskademarit: ilman risusavottaa ei rahaa!
Näin persuna on pakko ihailla noita Tanskan demareita. Tanskalaisessa sosiaalidemokratiassa ei työtön saa rahaa ellei os173783- 48699