Nyt rv19 0 :) Painoa on tullut koko raskauden aikana 7kg JO!!!mitenkä se on mahdollista että niin paljon on tullu,eilen kävin neuvolassa ja sitä ennen jouluna niin joulun aikana oli yhteensä 4kiloa tullut!voi taivas.. :P Olen vissiin syönyt "hyvin" vaikka mielestäni oon syönyt huonommin kun yleensä :P?
painosta taas!!
,,mariiaaa...
7601
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ompas sulla tullut paljon kiloja jo tähän mennessä :)Mutta tietenkin se on yksilöllistä.Minulla itsellä rv 20 0 ja eka raskaus, kiloja tullut vasta 2.Jotenki sitä toivois että maha näkyis jo enemmän, kun ollaanhan sitä jo puolessa välissä :)Huomenna neuvolaan,saapas nähdä mitä siellä sanotaan. Onko tämä muuten sinun ensimmäinen raskaus?
:) ..
suurinpiirteinhän on noin 12-14 kiloa koko raskauden aikana ymmärtääkseni. Toki tämä saattaa yksilöittäin vaihdella suuresti, kuten itselläni esikoista odottaessani enimmillään oli tullut 5.8 kg ja alussa ja lopussa oli paino ennemminkin laskenut. Tyttö oli kuitenkin täysin terve syntyessään, joskin pikkuisen pienempi kuin arveltiin.
Tässä raskaudessa kuitenkin lähtenyt heti tasaiseen nousuun, toivottavasti ei laske.
no hei.. mulla rv 11 5 ja painoa tullut 11kg. ihan oikeasti
ei voi olla mahdollista,koska ton verran tulee kiloja loppuraskauteen mennessä..itellä tuli 15 kg
mulla on tullut painoa lisää jo yli 18 kiloa ja rv 36 mennään :) ei haittaa sinänsä, olin alipainoinen ennen raskautta.. kasvoista tuon painonmuutoksen lähinnä huomaa, muualla ei haittaa :)
Melko samoissa mennään täälläkin, nyt ehkä vähän hidastunut rv 26. Kaveri kerto painon nousseen n. 20kg ja laitokselle jäi osa ja loput imettäessä ja sit vähän katto mitä suuhun laittaa. Ihan hoikka oli taas ja vauva 5kk.