Jotta emme unohtaisi huomista

Jotta emme unohtaisi Meitä,
että emme olisi vain unelmia
unen rajamailta,
kaksi näkymättömällä rajalla,
koskaan koskemattomin käsin.
Anna meidän kaivata tämä hetki,
ja seuraava,
jotta emme unohtaisi huomista.
3140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Terve !

Runossasi on rukouden hartaus,
erilainen ja vaikuttava runo Sinulta.

Äänestä
  • Aloittaja

    kiitos taas kommentistasi, vähän ruostetta näkyvissä kynässä..ainakin :)

    Äänestä

huominen on vain niitä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_7883316 kirjoitti:

Jotta emme unohtaisi Meitä,
että emme olisi vain unelmia
unen rajamailta,
kaksi näkymättömällä rajalla,
koskaan koskemattomin käsin.
Anna meidän kaivata tämä hetki,
ja seuraava,
jotta emme unohtaisi huomista.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu