mikä neuvoksi velkaa 30000 eri paikkoihin korot mahtavat mistä pankista saisi tuon luoton ja millä takuilla maksais vaikka 450 kuussa pankille
suuret velat
perke
41416
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Onko sinulla vakituinen työpaikka eli näyttöä säännöllisistä kuukausituloista? Löytyykö vakuuksia eli omaisuutta? Entä takaajia?
Noista riippuu aivan kaikki pankissa laina-asioissa asioidessa.
kyllä olisi takuuta velaton siskon osake jos rupeaisi takaajaksi en tiedä riittäisikö takuuksi pankkiin
Jos siskollasi on varaa maksaa sinun velkasi siinä tapauksessa että sinä et pysty (sairaus, työttömyys, kuolema tms.), niin sitten asunto vakuudeksi ja pankkiin. Saat varmasti lainan pienellä korolla, kun on vakuuksia. Kysy muutamasta eri pankista, että minkälaisella korolla ja minkälaisin ehdoin lainan antaisivat.
Takaajan pyytämiseen pitää suhtautua suurella vakavuudella, koska mikään ei ole niin kusista kuin elää velkavankeudessa toisen ihmisen velkojen takia!
tarkoitus on maksaa velat pois mutta kun noissa on korot niin älyttömät saako yleensä pankista noin isoa lainaa minun tulot on 1950 kuukausi ja vakituinen työ