Olimme tuossa yöllä anaaliyhdynnässä miehellä oli kyllä suojana kondomi, mutta penis meni siinä vahingossa emättimeeni kerran vain, emme keskeyttäneet touhua vaan jatkoimme askareita ja sen jälkeen pesin alapääni hyvin tein huuhtelun alapäähäm. Minkälainen on nyt infektioriski alapäähäni? Onko kellään käynyt näin? En voi tätä muualta kysyä.
Neuvoja pian
kömmähdys
32296
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Oli sitten aito tai vähemmän aito. Ei siitä välttämättä mitään seuraa, jos pikkusen lipsahtaa. Mahdollista se toki on, muttei lie todennäköistä. Näiltä palstoilta ei kuitenkaan apua saa, eli lähinnä lääkäriltä näitä pitää kysyä. Kohtutulehdus ei ole kovin mukava, vaikken sitäkään miehenä tiedä. Jos asia arveluttaa tai tulee semmoinen olo, ettei kaikki ole niin kuin pitää, täytyy jutella lääkärille.
En usko, että olisi kovin todennäköistä tulehdus saada, jos pesit itsesi huolellisesti heti sen jälkeen. Itselläkin on hiukan vastaavanlaisesti käynyt. Seuraa nyt kuitenkin alapäätäsi mahdollisten hiiva- tai virtsatulehdusten merkkien varalta, ja jos jotain ilmenee niin hoidata.
kyllä sinä sen huomaat.
Jos taas ei tule mitään, niin sitten ei tullut.
Tämäkin oli taas näin yksinkertainen juttu. Näyttää taas olevan uusavuttomille täysin käsittämätöntä.