Supo sanoo että suomella on 3-4 v.

Ratkaista maahanmuuttajien kotouttaminen, jos se epäonnistuu, peli on menetetty ja alkavat pahat yhteiskunnalliset ongelmat kuten jarikollisuuden raju kasvu ynm

Vanhanen jo äsken vähätteli ongelmaa, mutta nyt Supo nosti sen päydälle.

-Lähde 17.1.09
-TV-1 Texti-Tv
3109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Halla-aho, joka ai taas ajatuksilleen tukea korkealta taholta.

Hyysärit onko Supo natsi järjestö ?

Äänestä
  • natsijärjestö tuo supo ihan viherpunikkienkin mielestä.

    Äänestä

kuinka asia oikein on. Aikaisemmin ääneen uskalsi puhua kokoomuksen nuoriso ja kaupunginjohtaja Pajunen, nyt vihdoin poliisi, joka varmasti parhaiten tietää tulossa olevat suuret ongelmat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aikaa kirjoitti:

Ratkaista maahanmuuttajien kotouttaminen, jos se epäonnistuu, peli on menetetty ja alkavat pahat yhteiskunnalliset ongelmat kuten jarikollisuuden raju kasvu ynm

Vanhanen jo äsken vähätteli ongelmaa, mutta nyt Supo nosti sen päydälle.

-Lähde 17.1.09
-TV-1 Texti-Tv

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu