Seles ja Wonterghem loikkaamassa

Kokoomukseen?

Miehet ovat olleet kumman hiljaa tästä huhusta. Eivät ole varmaankaan valmiita kommentoimaan vieläkään?

6

243

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • loikkaa...

      Ei ole vain kohdetta mihin...

    • huhu on?

      En ainakaan itse tiede asiasta mitään, mutta pääasia että puhutaan.

      • seles

        Tollaista huhua en ole kuunapäivänä ennen kuullu!


      • tiedetään..

        ..vasta Kokoomuksen puoluetoimistossa - varmaan perästä kuuluu. Siellä kuulemma käydään persuvaltuutettuja läpi tiheällä kammalla. Muistakaahan käyttäytyä kunnolla.


      • tuo aloitus
        tiedetään.. kirjoitti:

        ..vasta Kokoomuksen puoluetoimistossa - varmaan perästä kuuluu. Siellä kuulemma käydään persuvaltuutettuja läpi tiheällä kammalla. Muistakaahan käyttäytyä kunnolla.

        oli ihan wonterin oma tsoukki jotta hänestä tälläkin sivulla edes jotain puhuttaisiin. seleksen kanssa nuo nuolee toisiaan kuin apinat, joten seles oli luonnollinen valinta trolliin.


      • kokoomukselaisen
        tuo aloitus kirjoitti:

        oli ihan wonterin oma tsoukki jotta hänestä tälläkin sivulla edes jotain puhuttaisiin. seleksen kanssa nuo nuolee toisiaan kuin apinat, joten seles oli luonnollinen valinta trolliin.

        ..tosin kyllä se pientä koulutusta vaatisi. Siitä vaan anomus sisään "Miten tulen hyväksi kokoomukselaiseksi"-kursille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      71
      2762
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      75
      2318
    3. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      75
      2168
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      2
      2065
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      5
      1464
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      10
      1429
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      78
      1142
    8. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1057
    9. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1050
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      117
      996
    Aihe