Katainen: Kokoomus sitoutunut alueellistamisohjelmaan

http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Katainen Kokoomus sitoutunut alueellistamisohjelmaan/1135242825364

Tässäkin tuli kepulle vesiperä. Tosin ministeri Hyssälä on toiminut taitamattomasti. Ottakaa oppia ministeri Häkämiehestä.
5139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

  • Muissa maissa kyllä osataan tehdä ennusteita bruttokansantuotteesta, mutta ei Suomessa.

    Äänestä

  • sinne himmeleihin. Pahasti on kepulaisilla ja Vanhasella asiat, verovaroilla meinataan ostaa jo äänetkin, ei taitanut KMS riittää. No, kepulaisia on alle 20% ja lopuilla kahdeksallakymmennellä prosentilla voi olla asiasta aivan toinen näkemys. Yritä kepulainen ymmärtää, että tarkoitus on kehittyä, eikä taantua. Eteläsuomi elättää jo pohjoisen suomen ja sitä taakkaa ei kannata enää lisätä.

    Äänestä

  • kumma! kirjoitti:

    Muissa maissa kyllä osataan tehdä ennusteita bruttokansantuotteesta, mutta ei Suomessa.

    mutta maatalous siitänkin edestä. Parhaillaan kepulaiset Mtk´n hemmot laskevat pääpunaisena ja talvisotahengessä tukien jakaantumista etelän ja pohjoisen rintaman välillä. Sellaista kepulaista taloustaitoa. Sinne pohjoiseen pitäisi tehdä pikakiskot, saataisiin sinne nopeammin tukea;-))

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maa tarvitsee kokoomuksen kirjoitti:

http://www.hs.fi/politiikka/artikkeli/Katainen Kokoomus sitoutunut alueellistamisohjelmaan/1135242825364

Tässäkin tuli kepulle vesiperä. Tosin ministeri Hyssälä on toiminut taitamattomasti. Ottakaa oppia ministeri Häkämiehestä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu