Äiti taas räyhää, että seuroihin on mentävä! Neljältä alkaisi seurat. Miten hemmetissä minä sinne jaksan mennä, kun en viihdy seuroissa yhtään. Mielestäni seuroissa olo vain ahdistaa minua. Ensinnäkään en ymmärrä niistä seurapuheista hölkäsen pöläystä. Sitten pitäisi pysyä hereillä molemmat puheet. Väliaika on piinaa. Mihin menen siksi aikaa? Ei kiinnosta vanhempienkaan kans mennä kahvijonoon. Olen kuitenkin jo riparin käynyt, joten hävettävää jonottaa vanhempien kanssa. Miksi seuramenojen pitää olla niin tylsiä, ettei niissä tahdo millään pysyä hereillä?
perkele, ku olen ahdistunut
miten tästä selviäisin?
5413
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kyllä 15v voi jo vapaasti jäädä pois vanhemien matkasta. Soita vaikka lastensuojeluun tai poliisille, jos sinut pakotetaan väkisin mukaan tilaisuuksiin joihin et halua. Uhkailusta ei kannata välittää. Se on väistämätöntä.
nimim: pellolle heitetty ja perinnöittä jäänyt onnellinen nykyihminen :)
et en ole uskovainen, enkä seuroihin mene.
Minun vanhemmat usko kerta sanomisesta.
Tiedän yhden yli 20 vuotiaanki miehen joka seuroissa käy vanhempiensa mieliksi, juo viinaa ja kuuntelee poppia :D , en ymmärrä.
Mikä paikkakunta?
Jos tämä olisi vaikkapa Oulun kokoinen, kehtaisin sanoa. Mutta kun ei. Kuitenkin täällä pohjois-suomessa.
Jos jäät kotiin niin kuuntele pitkällään radio pookin seurat.