Hyödyllisiä artikkeleita
Olavi Oriatsalo
10239
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Paukuttaa näppäimistöä sormet rakoilla, hellitä jo hyvä mies. Ei sinun taivasosuutesi tule tuon valhepropagandan levityksestä paranemaan.
mutta sokea mikä sokea. Usko on aina sokeutta.
tuon hyödyllisyyden
mutta se mikä sinulle on hyödyllistä ei välttämättä ole sitä objektiivisesti ottaen.
Jonkin aatteen asiaa lujittava artikkeli ei ole hyödyllinen muuta kuin siihen uskovalle.
Onkos noissa pahoja asiavirheitä?
Oli varmaan lähtöisin,"kuoliaaksinaurattajan" pikkuserkun "pyörryksiinpuhujan" suusta. Puhuttiin paljon, muttei sanottu mitään.
Hyviä uutisia olivat ja mielenkkiintoisia. Luulisi noiden islamin terroristiryhmien kannattajienkin pikkuhiljaa näkevän, mikä on totuus näinki suuressa asiassa.
Yleensä punavihreät piipertäjät ovat niitä jotka on aivopesty jo pienestä pitäen siihen ideolokiaan, niin he ihan tosissan uskovat olevansa oikeassa. Säälittävää kyllä. Olisikohan tuohon joku hoitokeino...
etkö ymmärrä, ettei siviilien ja lasten surmaasisen vastustaminen ole mitenkään yhteydessä islamiin?
Olet vähän samassa sarjassa kuin ne, jotka näkevät riistokapitalismin vastustamisen olevan kommunismin kannatusta.
Sinun olisi syytä laajentaa maailmankuvaasi ja siirtyä höyhensarjasta isompaan sarjaan.
sellaiseen uskaltaisi ryhtyä helluntailaisilla on tehokkaampi tiedustelu DDR:ssä. Toisaalta voihan olla, että aivopesu on edennyt jo niin pitkälle. Että hän ei ymmärrä, eikä haluakkaan.
olen itsekkin seuraillut ensin mainittua, nyky media on niin kyllästetty 70 luvun stalinisti toimittajilla ettei heidän kannan ottoihinsa ole luottamista.
Haluan sano näille, jotka kovasti uskovat, että Hamas on täysin puhdas omien lasten, naisten ja vanhusten surmaamisesta, että menkääpäs islamistiseen maahan ja eläkää siellä jonkin aikaa, niin että pääsette tuntemaan heidän uskontonsa perimmäiset tavoitteet.He eivät kaihda ihmiskilpien käyttämistä. Ovat sen itse sanoneet.
Jos joukossa on jokunen "tavallinen, ei-kiihkoinen" islamisti ei se vielä varmista, etteikö länsi ole vielä tosi liemessä heidän kanssaan, jos pääsevät valtaan. Israel on sillanpääassemassa. Mikäli se murtuu, on lännen vuoro. Silloin todella saatte pelätä vaimojenne, äitienne lastenne puolesta. Ainakin, jos ette käänny islamistiksi! Saatte pelätä myös itsenne puolesta.
En halua tähän kirjoittaa, millaiset menetelmät silloin he ottavat käyttöön, koska tätä palstaa voi olla lukemassa myös nuoria.