...Jotta on jokaiselle mitä äänestää. Siis PERUSNAISTA .
Perusnaisiakin
ehdokkaiksi jo ensvaaleissa
12210
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
substanssia kasvattavana vaihtoehtona lienee peruSS-tenalady ?
-tulevissa EU-vaaleissa?
Viime EU-vaaleissa peruSS:llä ei ollut yhtään naisehdokasta. Vuoden 2004 valtakunnallisena peruSS:n EU-vaalipällikkönä toimi Jussi Niinistö. Hänen johdollaan peruSS saavutti 0,5% kannatuksen. Tuosta "loistavasta tuloksesta johtuen" Jussi ilmeisesti palkittiin eduskuntaryhmän korkealla viralla? No, eipä tuolla Soinilla ole ollut muissakaan asioissa mitään johdonmukaisuutta.
Kiken myötä rehellistä arvovaltaa. Kyllä Timo osaa valita suojattinsa.
murtumatonta rehellisyyttä kunnioittaen:
http://www.turunsanomat.fi/kotimaa/?ts=1,3:1002:0:0,4:2:0:1:2003-10-01,104:2:177832,1:0:0:0:0:0:
Mutta tällaista SS-Helferin -organistaation mimmiä voisin kannattaa tai ainakin .... http://www.freeyourmindproductions.com/gallery/displayimage.php?album=19&pos=686
Persut voisivat perustaa todella vastaavan organisaation sitten, kun epätoivotut ainekset on saatu häkkiin. Töitä riittäisi todella monelle typylle vartionnissa.
a)herjausta, selviää sakoilla
b)kansanosan (aika ison) nimittelyä muka natseiksi, se on linnatuomion paikka.
Siellä kakarat läpyttelevät mitä sattuu. Nettiosoitteet on kaivettu ja katsotaan sitten, miten hauskanpito jatkuu.
Ei tuosta Suomessa hirtetä, mutta kyllä olisi hyvä varata muutaman vuoden kuiva muona, kun lähdette hommiin. Kyllä Konnunsuolla vielä kuokittavaa riittää.
Perussuomalaiset eivät ole mitään facisteja. Ihan tavallisten ihmisten tavallinen porukka. Mutta aivan tarpeeksi vahva, että te pikkunilviäiset "isojen viisauksienne" kanssa saatatte joutua pahasti katumaan. Onhan se toisaalta hyväkin, että täysillä älykääpiöilläkin on lupa kirjoitella - mitä sylki suuhun tuo, kun aivoja ei ole enää tallella, jos ollutkaan:)
Jokaisessa Suomen puolueessa on arvostelun varaa, paljonkin. Mutta ei tuo peli peli vetele, että muutama "nilviäinen" suuttuu vaalitappiostaan. Osoittaa suuret kykynsä äärettömillä älynlahjoillaan, nälvimällä toisia ihmisiä.
Häpeäisitte, jos osaatte, vajaamieliset kakarat!
ja uhkailet vielä muita mm. Konnunsuolla, vaikka koko vankila suljetaan lähi aikoina. -Et siis seuraa uutisiakaan. Ehkä ainoa lehti mitä hartaana luet, on tämä?:
http://www.holocaustinfo.org/kuvat/yadvashem/10.jpg
itse muutakuin haukkua muita ja jos joku sattuu natseiksi sanomaan, ni johan on itku silmässä. Piruako natsihenkisiksi rupesitte ja polkemaan ihmisoikeuksia rotutohtorinne avustuksella. Syökää nyt mitä tilasitte, sillä lisää siitä on tulossa ihan lähiaikoina.
kunnon äidin punikki poika kertoo totuuksia.
mukana?
http://img92.imageshack.us/img92/7965/metsnvaaratsy3.jpg
Jos sitä joku uskaltaa yrittää se on sivuraiteella.
On suosikki lista, jonka mukaan edetään.
Mutta ei yksin Perussuomalaisilla
tälläinen suosikkilista. Suomalaisessa poliittisessa järjestelmässä se on varsin yleistä. Perussuomalaisten pienessäkin eduskuntarynmässä on sentää naisnäkökantakin esillä, mutta parannusta tarvitaan. Turussa sattunut "petollisen naisen tapaus" ei tietenkään ole omiaan lisäämään luottamusta naissukupuoleen, mutta tiedän että on niitä hyviä naisia myös Perussuomalaisilla. Ukkopuolueesta ei kuitenkaan ole kysymys...