ottaa vastuu tästäkin lamasta. Pitää työntekijät töissä ja pantata talonsa. Tarpeeksi ei ilmeisesti ollut itsemurhia viime laman aikaan.
Hämmästyin tosiaan näitä puheita eilen illalla uutisissa. -Yksinkertainen mies.
Hämmästyin tosiaan näitä puheita eilen illalla uutisissa. -Yksinkertainen mies.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Niinpä taidat olla :) otan osaa.
heltä, joka istuu/toimii Suomen valtion keskeisimmällä paikalla päättämässä Suomen valtion omistuksista yrityksissä, joista ollaan irtisanomassa/lomauttamassa jo lähes 10 000 henkilöä.
Missä on Vanhasen johtaman hallituksen vastuu näiden yritysten kohdalla?
Maanviljelijät ovat kuitenkin valtakunnan erityisessä suojeluksessa. Hirveä vouhotus menossa, kun etelän juntit saisivat vähemmän ilmaista rahaa kuin pohjoisen juntit. Koska menee maatalous"yrittäjän" henk.koht. omaisuus "yrittämisen" tukemiseen? Ei koskaan.
että pörssiyhtiöiden pitäisi oasllistua lamatalkoisiin, eikä jakaa osinkoja entiseen malliin. Ennen vanhaan perheyritykset kantoivat vastuun työntekijöistään. Näillä nykyisillä pörssipelureilla ei ole mitään vastuuntuntoa, ainoana pontimenaan helvetillinen ahneus.
ja sorsanpoikanen hääräsi.
No, tästähän tuli runo. Heh!
sen sulle ;)