Mikä saa sinut uskomaan Jumalaan?
Mikä saa sinut uskomaan Jumalaan?
9
356
Vastaukset
- Tetona Beach
Ei sellaista ihminen pystyis saamaan aikaan...
- Nuurdströmi
Kyllä se Dollynkin rintavarustus on kirurgien aikaansaama.
- ...
Raamattu, kuolemanpelko ---> turva jossakin...
- Kempelainen
mikä mihinkin jumalaa. Jopa saatanakin uskoo jopa Abrahamin ja Iisakin Jumalaan.
Mutta mitä hyötyä siitä miestäsi on, kerro ensin se.- sittenkin.
Se, että juutalaiset tappoivat yli 1300 palestiinalaista. Se saa uskomaan, että Jumala on olemassa ja kulkee juutalaisten rinnalla.
- Kempelainen
sittenkin. kirjoitti:
Se, että juutalaiset tappoivat yli 1300 palestiinalaista. Se saa uskomaan, että Jumala on olemassa ja kulkee juutalaisten rinnalla.
joilla on Jeesus Herra, muilla ei ole.
Kempelainen kirjoitti:
joilla on Jeesus Herra, muilla ei ole.
vl-veljiltä, rakas Kempelainen. Vain me-kulttuuria piisaa näköjään teillakin päin.
Jumalan lupaukset, jotka ovat Raamatussa, saavat minut uskomaan.
että elämä opettaa.
Mulle eivät merkitse uskonnot eikä itse asiassa Raamattukaan juuri mitään. Sen verran Raamattu, että siellä on hyviä sääntöjä ihmisille miten elää ja miten sen elämän saa elämisen arvoiseksi, mutta kyllä siellä on niin paljon miehistä uhoa, etten siitä sillä tavalla piittaa.
Jumala/Luoja on maailmankaikkeuden ylin olento ja Häneen saa yhteyden ihminen itsensä kautta. Niinkuin toki saa paholaiseenkin.
Miettikääpä kuinka mahoton tehtävä Jumalalla on pitää kurissa kaikki ihmiset ja enkelit, pahat ja hyvät. On siinä tekeminen Hänellekkin. Kaikki kun on siellä Hänen valtakunnassaan joka taas on kaikkialla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1266244Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto655172SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun724300SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt1023874Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost143655Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1213230SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522556Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352529Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT992312Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat672262