Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Onko normaalia?

En ole mitenkään hirmu halukas seksin perään ja haluan orgasmin noin 2-3 kertaa kuukaudessa onko se normaalia, kun täällä kaikki naiset kertovat kuinka masturboivat kerran tai jopa montakin kertaa päivässä?

Löytyykö muita kanssasisaria, jotka haluavat ns. "harvoin" orgasmin?
162608
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Haluan orgaSMIN noin 1-2kertaa kuukaudessa eli kuukautisten jälkeen olen kiimainen ja silloin kun ovulaatio on ajan kohtainen.

Minusta tuntuu et nämäjokapäivä runkkaavat naiset ovat puutteessa ja sehän on vain sääli.

Miksi masturboida jos mies antaa sen nautinnon ;)=

Äänestä

standardimäärää. Hyvänen aika, olet 28v., kyllä tälläsissa asioissa täytyy olla oma äly mukana.

Itse haluan usein ja saan usein, liian ihana tunne harvoin koettavaksi.

Äänestä
  • Vaan miten saat yksin vai toisen kanssa toisen kanssa saatu orgasmi on kaksin verroin parempi kuin yksin räplätessä sitä omaa klittaansa :(

    Ei koskaan masturbointi voita rakastelua sen oman rakastettunsa kanssa jota oikien rakastaa kokoelämäänsä

    Äänestä

Saan orgasmin yleensä kuukautisten jälkeen ja toinen kerta on ovulaation ajankohta eli noi kaksi orgasmia per/kk on mulle riittävästi.

En tarvitse yhtään sen enempää eli ei tarvitse myöskään koskaan masturboida, koska mieheni hoitaa seksuaaliset velvollisuudet.

Miksipä masturboisin, koska miehetkin on keksitty?

Äänestä

Sinun olisi syytä varata aika psykiatrilta. Vaikutat hyvin sairaalta ihmiseltä.

Äänestä

Orgasmi tulee kun on tullakksen älkä huoli


Ei tarvitse hiplata klittaas vaan mielummin ratsasta miehellänin saat orkut oikeaan tapaan niin kuin arvopn leidit ;)

Runkatkaa naiset aivan vapaasti sillä toiset haluavat vain miehen kyrpää toisin kuin te runkkaajat, jotka mielummin tyydytte omiin sormiin tai suihkuun se on säälittävää:_(


Toiset nauttivat miehenelimestä toisin kuin TE!

MIKSI!

Onko omat sormet tai suihku parempaa kuin mies?????

Äänestä

Valitettavasti tuo on hyvin yleistä. Sitten kun olet nelikymppinen et enää halua seksiä ollenkaan ja miehesi joutuu valitsemaan elääkö puutteessa vai käykö vieraissa. Yllättävän moni mies muuten sitten käy vieraissa kun ei muuta mahdollisuutta ole.

Äänestä
  • neljäkymmentä ja plus tekee mieli jatkuvasti seksiä, tosin on AINA tehnytkin!!! Kaikki naiset ei vaan ole sellaisia...

    Äänestä

  • nyt juuri kirjoitti:

    neljäkymmentä ja plus tekee mieli jatkuvasti seksiä, tosin on AINA tehnytkin!!! Kaikki naiset ei vaan ole sellaisia...

    Mulla ikääntyessä on kyllä halut lisääntyny. Täällä on näitä 'tietäjiä', että kun oma akka ei halua, niin ne luulee, ettei naiset halua.

    Äänestä

tääl on muutama aika säälittävä vastaus siitä, että itsetyydytys olisi jotenkin väärin. Itse saan mieheltäni koska haluan ja sekstaillaan usein, mutta jos mies on töissä kun mulla paikat kihelmöi, niin miksi en tyydyttäisi itseäni?

Äänestä
  • Oletko kärsimätön vai miksi et jaksa odottaa et mies palaa töistö kotiin?

    Mikäs sen kiihottavampaa kuin odottaa kiimaisena kotona ja sen jälkeen antaa miehelle laadukasta seksiä.

    Taitaa näillä "runkkareilla" olla orgasminsaanti vaikeuksia yhdynnässä, kun ei seksi miehen kanssa huvita.

    Äänestä

Minä kyllä kuolisin noin vähäisen seksin määrän kanssa. Anteeksi nyt vaan, mutta tähän asti naiset joitten kanssa olen seurustellut, ovat tahtoneet useamman orgasmin ja ainakin 2-3 iltana viikossa.

Äänestä
  • vai että kuolisit oikeen..Voi raukkaa...

    Äänestä

  • heh..heh.. kirjoitti:

    vai että kuolisit oikeen..Voi raukkaa...

    No ihmisiä on erilaisia, jos ei ymmärrä että halut on hukassa, eikä osaa mennä lääkäriin kertomaan asiaa, niin sitten pitää elää ilman seksiä.
    Kyllä keskiverto mies ymmärtää mennä lääkäriin, jos huomaa että ei seksi kiinnosta millään tasolla, miksi naiset vaan jäävät kotiin ja ihmettelevät kun kiinnostaa suunnilleen kerran vuodessa ??? Tuohan on täsmälleen sama asia kuin miehen erektiohäiriö.

    Äänestä

  • on.. kirjoitti:

    No ihmisiä on erilaisia, jos ei ymmärrä että halut on hukassa, eikä osaa mennä lääkäriin kertomaan asiaa, niin sitten pitää elää ilman seksiä.
    Kyllä keskiverto mies ymmärtää mennä lääkäriin, jos huomaa että ei seksi kiinnosta millään tasolla, miksi naiset vaan jäävät kotiin ja ihmettelevät kun kiinnostaa suunnilleen kerran vuodessa ??? Tuohan on täsmälleen sama asia kuin miehen erektiohäiriö.

    Vai eikö ole olemassakaan naisia, jotka haluvat harvoin orgasmin.

    Eli kaikki täällä olevat naiset siis saavat usein orgasmin elikkä noin kerran päivässä???

    Äänestä

  • Alkuperäistäviestiä. kirjoitti:

    Vai eikö ole olemassakaan naisia, jotka haluvat harvoin orgasmin.

    Eli kaikki täällä olevat naiset siis saavat usein orgasmin elikkä noin kerran päivässä???

    tottakai on niitä naisia, jotka ei halua orgasmia kuin satunnaisesti, ja se on heidän oikeutensa piru vie! Itse haluan kyllä useammin, eikä se tee minusta runkkaria. Meitä nyt on moneen junaan.
    Ja luuletko, että ne naiset joita ei seksi ja orgasmit ynnämuut kiinnosta paljoakaan, hengailis tällä palstalla?? Tuskin...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nainen 28v kirjoitti:

En ole mitenkään hirmu halukas seksin perään ja haluan orgasmin noin 2-3 kertaa kuukaudessa onko se normaalia, kun täällä kaikki naiset kertovat kuinka masturboivat kerran tai jopa montakin kertaa päivässä?

Löytyykö muita kanssasisaria, jotka haluavat ns. "harvoin" orgasmin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu