piereskeleminen alkuraskaudessa???

kuuluuko piereskely alkuraskauteen?? =D
7900
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

mä oon ainaki huomannu että on jotenki noi ilmavaivat tullu enemmän esiin. :D

Äänestä

Itse viikolla 6 ja ilmavaivat ihan kamalat, ihan normaalia pitäis olla kyllä. :)

Äänestä

kyllä on peräpiä paukkana tiälähi päin:)ja haisee muuten pahalle!

Äänestä

mulla rv12 ja aika isot ilmavaivat.. ilmaa muodostuu mahaan helposti ja on kipeä iso pallo. ilmaa on niin paljon että on vaikea istua suorassa.. sitten se helpottuu aina yön yli.

Äänestä

Itse oon koko raskausajan kärsinyt tuosta samasta vaivasta ja mitään ei voi ku perä vaan paukkaa :D Saas nähä miten synnytyksen jälkeen, tässä ois vielä muutama viikko kestettävä... ärrrr :D

Äänestä

ILMAVAIVOIHIN :D

Äänestä

Raskaus viikkoja on varmaan jotain 4-7 ja ilmavaivat alkoi tuossa reilu viikko sitten... pierettää huomattavasti enemmän kun ennen...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pikkutintti kirjoitti:

kuuluuko piereskely alkuraskauteen?? =D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu