sukulaisvauva laihtuu

olen nähnyt monta unta, jossa rakas sukulaisvauva (jota hoidan usein) on riutunut tai muuten vain todella laihtunut. Olen ajatellut että se viestii hoitotaidostani tai vastaavasta.
1125
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tietämättä sen tarkemmin muita mahdollisia unisymboleita, tulee mieleen vain pelko: pelkäät rakastamallesi vauvelille tapahtuvan jotain ja olet peloissasi myös siitä, että riutuminen olisi sinun syysi. Vaikutat pelkoinesi oikeastaan vastuuntuntoiselta hoitajalta, joka aidosti välittää pienokaisesta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kauheaa settiää kirjoitti:

olen nähnyt monta unta, jossa rakas sukulaisvauva (jota hoidan usein) on riutunut tai muuten vain todella laihtunut. Olen ajatellut että se viestii hoitotaidostani tai vastaavasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu