Pelaa tai on pelannut itse jääkiekkoa?
Ovatko kaikki nähneet SM-liigan pelejä livenä?
Ovatko kaikki nähneet SM-liigan pelejä livenä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Tai ainakin luulevat niin. On se kumma, että paikassa jossa pitäisi niin paljon asiantuntemusta oleman, on joukkue joka floppaa vuodesta toiseen.
kaikkien olevan porista, jotka ovat hiukankin erimieltä jostain. siinä vasta asiantuntijaa tarvitaan, kun osaa sanoa kotipaikan pelkän mielipiteen perusteella. siinä kun täytyy pystyä seulomaan pois kaikki proavat raumalaiset, turkulaiset ja kuopiolaiset ( nyt lähinnä )..SITÄ KUN VOI KIRJOITTAA OLEVANSA PORILAINEN, VAIKKA ASUISI LAUSTEELLA. tämä selittää sinunkin ihmetyksesi, ehkä se johtuu juuri tälläisestä pikkuseikasta.
enkä ässäfani, kunhan ihmettelen eräiden tyhmyyttä pitää omia kuvitelmiaan absoluuttisena totuutena.
pelannu taskubilistä!
Ja yhven kerran luvin jääkiekotuloksen lehtestä!
Olen 42 v. ja asun vanhempieni luona Porissa.
pääsette katkeruudestanne. ei se lukko paremmaksi tule ässiä ja porilaisia morkkaamalla. tehkää itse jotain tullaksenne paremmiksi, älkääkä tyytykö vain toisten pilkkaamiseen. katkeruus on sairaus.
tuleekin Kuopijjosta. Juhlivat siellä jo mestaruutta, JOKA ON MUUTEN KALPALLE ENSIMMÄINEN. Näiltä menestyjiltä siis puuttuu enää se menestys, mutta asiantuntemusta on vaikka muille jakaa. Mestis näköjään opettaa siinä missä Siperiakin.
Kysyy uudelleen. Kuinka moni ja millä tasolla ja missä seurassa on pelannut jääkiekkoa?
hei herätys, täällä liikkuu paskan jauhajat ja provoajat..joku on voinut olla nelosketjussa 3-divarissa ja tietää kaiken jääkiekosta.
ja läheltä. ei 100 metrin päästä ja niin että joku läski hyppii edessä kuin kenguru..sitä paitsi on hyviä hidastuksia junnuille opiksi. toki välillä on hyvä käydä itse hallillakin, ilmapiirin aistii vain siellä. ViTussa pelasin 8 kautta alasarjaa..siis Vihantasalmen Tuiskeessa.
eräs kanta tämäkin:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=109&conference=660&posting=22000000041067778