minne käytettyjä

kertokaa minne voisin viedä kouvolassa lasten vaatteita kierrätykseen? Vaatteet hyvä kuntoisia ja ehjiä. Tiedän että voisin menn0ä niitä myymään kirpputoreille mutta se ei oikein ole minun juttu.
Mieluummin annan ne hyvään tarkoitukseen.
2423
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Fida lähetystorit, Salpausselänkatu 28, Kouvola, p. 3711197, ark 9-17, la 10-14 (tuotto hyväntekeväisyyteen)

Pelastusarmeijan kirpputori, Alakyläntie 13, Kouvola, p. 3115951, ark. 10-17, la 10-14 (tuotto hyväntekeväisyyteen)

Äänestä

Kuusankosken Kiltatiellä on Vienon kammari, sinne voi viedä vanhoja tavaroita.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


........ kirjoitti:

kertokaa minne voisin viedä kouvolassa lasten vaatteita kierrätykseen? Vaatteet hyvä kuntoisia ja ehjiä. Tiedän että voisin menn0ä niitä myymään kirpputoreille mutta se ei oikein ole minun juttu.
Mieluummin annan ne hyvään tarkoitukseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu