Ihmettelen suuresti

Urpilaisen kirkon perseennuolentaa. Forssan kokous jo aikoinaan vaati kirkon ja valtion eroittamista. Kirkko ja sen toiminta ällöttää vähänkin valistunutta ihmistä, mutta Urpilainen ei näköjään kuulu tähän ryhmään. Valitettavasti.
282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

se teeskentelee ku demarien kannattajat o nii vanhoi että ne alkaa olla kaikki uskovaisii.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


karppa kirjoitti:

Urpilaisen kirkon perseennuolentaa. Forssan kokous jo aikoinaan vaati kirkon ja valtion eroittamista. Kirkko ja sen toiminta ällöttää vähänkin valistunutta ihmistä, mutta Urpilainen ei näköjään kuulu tähän ryhmään. Valitettavasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu