Olen aina halunnut tietää että haaveilevatko härät paljon?
Itse en ole härkä mutta tämä asia vain kiinnostaa koska itselleni haaveilu/uneksinta on kuin työtä.
Sellaisen kuvan olen kuitenkin saanut että häräkien tapoihin ei haaveilu kuulu?? Olenko kenties väärässä vai jopa oikeassa.
Itse en ole härkä mutta tämä asia vain kiinnostaa koska itselleni haaveilu/uneksinta on kuin työtä.
Sellaisen kuvan olen kuitenkin saanut että häräkien tapoihin ei haaveilu kuulu?? Olenko kenties väärässä vai jopa oikeassa.
Vastaukset 7
Vanhimmat
ainakin minun päivittäiseen elämään :)
Olen Härkä ja haaveilen joskus ihan liikaakin..
Kyllä haaveilen ja paljonkin.Omaan hyvän mielikuvituksen ja unetkin on kuin elokuvia katsoisi.Úneksimisesta on opettajat joka kaoulussa valittaneet kun en kuuntele ja olen aivan jossain muualla kuin luokkahuoneessa.
No, paljoha sitä tullee haaveiltua, mutta toivottavasti osa myös niistä haaveista totteutuu. Suurin haave on vielä käymättä tottee..
Minä ainaki haaveilen ja ehkä liikojaki, mutta kuka nyt sitä kieltäs...?!
Sisko, vaikka Härkä myöski sannoo, että mää en toisinaa ees erota toellisuutta haavemaailmasta. Kyllä tää toellisuus on ussein paljon karumpi, vai mitä?..
Olen Härkä-mies ja elän koko ajan
haaveista. Nillä jaksaa ja ne ovat
ominta persoonaani.
ihan missä vaan,ihan millon vaan me härät unelmoidaan!!se vaan on niin..itse ainaki oon huomannu,et saatan ol jossain ihan muis ajatuksis,mitä jossain tilanteis pitäis olla!!ja on siit seurannu joskus jotain hankaluuksiiki,ku en oo ihan tilantees mukan..mut tällanen mä oon...ikuinen haaveilia!!