Onko taas väärin nimitetty?

Puolustusvoimien komentajaksi Puheloinen.
Mitä on mieltä Kepuloinen?
4133
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ilmeisesti presidentin esittelyssä perjantaina.

Tarja kepulaisena hyväksyy.

Puolustusministeri esittää näin.

Äänestä
  • Linjaansa noudattaen Tarja nimittää jonkun demarijäsenkirjan omistavan naisen puolustusvoimien komentajaksi.

    Äänestä

  • etteikö muutu kirjoitti:

    Linjaansa noudattaen Tarja nimittää jonkun demarijäsenkirjan omistavan naisen puolustusvoimien komentajaksi.

    Voisihan kokeilla ex kihlattuansa Tasitolais Erkkiä.
    Erkki sanoisi hetimiten lakkauttavansa puolustusvoimat. Ja suomen liittyvän rauhanpuolustajiinsa.

    Eipä aikaakaan kun susilauma venäjältä olisi maassa.

    Äänestä

  • Erkki komentajaksi kirjoitti:

    Voisihan kokeilla ex kihlattuansa Tasitolais Erkkiä.
    Erkki sanoisi hetimiten lakkauttavansa puolustusvoimat. Ja suomen liittyvän rauhanpuolustajiinsa.

    Eipä aikaakaan kun susilauma venäjältä olisi maassa.

    tuollaistakaan aikaisemmin kuullut, luuloja on monenlaisia.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


(:::::) kirjoitti:

Puolustusvoimien komentajaksi Puheloinen.
Mitä on mieltä Kepuloinen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu