Hä, onks Sirkkakin ryvettynyt?
pettynyt
342067
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
ollaan harrastettu minkäänlaisia ihmissuhteita ollaan sitten ryvettyneitä aloittajan mukaan. Elämässä kun joutuu yhteen sun toiseen jopa vastoin tahtoaan useimpi meistä. Onnittelen aloittajaa jos on säästynyt ryvettymiseltä!
Kun välttää tiettyjä piirejä, paikkoja ja tietynlaisia ihmisiä.
Jos ihmissuhteita puidaan oikeudessa, voidaan puhua ihmissuhdetaidottomuudesta. Kaikilla ihmisillä tulee kränää toisten ihmisten kanssa elämän varrella, toiset vie kaikki oikeuteen puitavaksi ja toiset ei koskaan.
-onneksi.
Onkohan tietolähteenä tässä asiassa toiminut virolaisnainen, jota Jaskari uhkailu puukolla ja josta Jaskari toimittiin käräjillä.
Haastateltu lehteen.
Kannattais ihan itse etsiä seuransa face to face, eikä chattailla netissä naisia etsimässä eikä antaa jonkun muun tehtäväski avecien löytäminen.
Noloa
Ehkäpä tämä neito ei ole ihan täydellinen, sittenkään. Tuskin kukaan julkisuudessa tai isolla jakkaralla keikkuva henkilö on ihan puhdas luurangoista. Nyt kun noiden kaappien siivoominen on alkanut voip samalla paljastua monia muitakin juttuja. Osa on ehkä mitättömiä, mut osa ylittänee uutiskynnyksen. Ei elämää voi mennä kusettaan.
Kauankohan MV on ollut asiasta tietoinen kun on näyttänyt niin kireältä rakkansa vierellä ?
Kumpikohan noista haastaa ensiksi toisensa tupaan ?
Ja aivan sama lopputulos: LÖÖPPIÄ PUKKAA
http://www.mtv3.fi/uutiset/arkisto.shtml/arkistot/mediait/2008/12/767944
Tiedä häntä.
Verkot ovat olleet vedessä oikeissa piireissä jo aikaisemmin, tekevälle sattuu, se on elämää. Suomessa nämä piirit ovat aika pienet.
Kauan sen annettiinkin paistatella myönteisessä julkisuudessa.
Kukahan tämänkin jutun on myynyt Seiskalle? Oli nimittäin jo Seikassa. Ehkäpä joku joka tietää näitä juoruja ja heittää sopivassa tilanteessa aina jonkin sisäpiiripaskajutun kehiin. Kansaa puhutti Niinistön avioliitto itseään puolta nuoremman kanssa niin piti saada huomio pois näistä keskusteluista ja vetää joku vanha juttu Vanhasen naisystävästä.
Sirkka ala jo lähennellä eläkeikää? Näyttää Wanhasta wanhemmalta.
niin päin kuin että muistuttaa lasta. Ja tässä vielä Wikipediasta Jaskarin taustaa:
Harri Matti Jaskari (s. 26. maaliskuuta 1964, Virrat) on kansanedustaja, hallintotieteiden lisensiaatti, Tampereen kauppakamarin entinen toimitusjohtaja ja Kokoomuksen entinen puoluesihteeri. Hän oli Sauli Niinistön presidentinvaalikampanjan kampanjapäällikkö vuonna 2006.
Varmaan elelee ja tietysti se näkyy.
naikkosia tulee ja menee. mitä korkeammalla äijä istuu, sitä hulppeammaksi tuntuu meno kiihtyvän.
onhan sinne tunkua mutta pitääkö hyväksyä ihan mitä vaan, mikä itseään tyrkyttää?
tyylittömyyttä kaikissa osapuolissa.
hyi häpeä.
salaliitto koko vanhan jutun vetäminen esille. Pelkäävät että Matista tulee seuraava pressa kun Matilla on niin tyylikäs ja fiksu naisystävä. Toivottavasti menevät pian naimisiin.
Rikosilmoituksilla, oikeudenkäynneillä ja valituksilla sinne sun tänne.
rikolliset kiinni ja pakkohoitoon!!!!!
väärällä nimellä esiintyvä naisystävähän tässä on se tökerö tyyppi kun oli häiriköinyt Sirkkaa ja soitellut työpaikalle niin että Sirkan piti tehdä rikosilmoitus. Oli näköjään tällä feikki-Eevalla aikaa soitella kun ei ollut seksipalveluksille tarpeeksi tilausta. Törkeää häiriköidä ihmisten työntekoa. Reppahousu ämmä kun piti käyttää väärennettyä nimeäkin.
ole koskaan Jaskarin kanssa edes seurustellut mutta kyllästyi tuon virolaisnaisen häiriköintiin ja teki rikosilmoituksen kotirauhanrikkomisesta. Onko siinä jotain ihmeellistä muka?
Jostain luin pätkän missä tuo virolaisnainen kertoi haukkuneensa Mertalaa todella rumasti mustasukkaisuuspuuskassaan.
Totuushan tässä asiassa on, että ainoa oikeudenkäynti käytiin Jaskarin ja virolaisnaisen välillä, missä Jaskari tuomittiin siitä, että hän olisi veitsellä uhkaillut virolaisnaista.
Yöllisiin puhelinsoittoihin Jaskarin ja hänen kotiinsa.
Mitä "asiaa" kenelläkään on soitella yöllä kenenkään kotiin ? Ainakaan työasioissa.
harmi vain,että vastuu herralla valtakunnan asioiden hoidosta on melkomoinen! Tähän vastuunkannon määrään eivät todellakaan sovi heppoiset tarinat sinne tänne ailahtelevista ihastuksista kauniiden hameenhelmojen perään.
Ottakaa kepulaiset tiukempi ote asioihin!
sannoopi vanha sananlasku,eiköhän se totuus aina paljastu loppujen lopuksi.
Nelikymppisillä naisilla on jo elämää takana, mutta ryvettymättömiä parikymppisiä saattaisi vielä hyvässä lykyssä löytyä. Ajatelkaapa Niinistöä, Niinistö itse ei ole ryvettynyt, mutta keski-ikäiset naiset, jotka ovat pyörineet Niinistön likeellä vamppausasemissa, niillä naisilla on kaikenlaista sählinkiä elämässä takanaan. Niinistö nai tavallaan puhtaalta pöydältä, kun taas Vanhaselle osuu keski-ikäiset kokeneemmat naiset ja Vanhasen naisten entiset elämät nousevat kummittelemaan muodossa tai toisessa. Ruusunet järkkäsi lisäksi reaalihässäkät, jota taas pian puidaan oikeudessa. Kaipaako Vanhanen vielä lisäksi nykyisen puolelta lehtiä vastaan kanteita?
Sale on viisas mies, rakkaudessakin. Salen onni tulee kestämään ja siihen onneen ei ulkopuoliset vampit pääse ketkuloimaan.
entä Sirkka...?
Kaivakaa nyt esiin vanhat Seiskanne joissa Jaskarin romanssia ko virolaisnaisen kanssa käsitelty laajasti muutama vuosi sitten. Niissä Jaskari mm esitteli mustaa silmää, jonka saanut taistelun tiimellyksessä.
nykyinen suosio sitten savijaloilla seisovaa,tosissaan on ärsyttänytkin varsin suuri pinnallisuus ja arvostelukyvytön kepeys
Myös silloin kun joku ulkopuolinen, eli asiaankuulumaton koittaa tunkeutua suhteeseen, esimerkiksi soittelemalla toiselle osapuolelle keskellä yötä.
Sopuhan siinä rikkoutuu.
Vanhanenkin vois hankkia jonkun 24-vuotiaan opiskelijatyttösen joka olis 30 vuotta nuorempi häntä itseään. Vanhanen on syntynyt v.1955. Sama ikäero olisi kuin Niinistöllä ja tällä uudella vaimolla.
Vanhasella on sentään järkeä päässä ja seurustelee kypsien naisten kanssa joilla on jo lapsia ja kokemusta avioliitosta niinkuin hänellä itselläänkin.
Veikkaanpa ettei itsepäinen Jenni kauaa jaksa olla kotihengettärenä kun pappaikäinen mies komentelee.
Taustat pitää olla siistit koko elämän ajalta.
Kannattaisi miettiä aika tarkkaan ennen kuin antaa viettiensä viedä.
Montakohan seinää on noussut pystyyn "huippu"poliitikoilta naikkosten takia?
Nimiä luettelematta, mieleen tulee aika monta, osa ei vielä tiedäkään, mikä rotko on edessä.
Ihmissuhdekäräjöinneistä.
Ihmissuhdeoppaita jakeluun!
Muistaakseni tämä virolaisnainen väitti, että Jaskari oli ottanut veitsen esiin mustasukkaisuuttaan, ei siis toisin päin.