Sovitaanko näin

Joka haluaa perhesuunnittelua, halutkoon. Joka ei sitä halua, antaa hänen olla haluamatta.On järjetöntä vaahtoamista ehkäisysian ympärillä esim hyshysillä!
3145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

äireet jotka uupuvat ni uupukoon rauhassa sehän on jumalan tahto että heillä on voimat loppu eiks niin?.
Ei pidetä ääntä asiasta kun tulee kiusalista negatiivistä kuvaa julkisuuteen meistä.

Äänestä
  • oikealla sydämellä , eivät ehkäise eivätkä valita.mutta he , jotka ovat luopuneet tai luopumassa uskosta, valittavat ja syyttävät , koska heillä on katkera ja syyttävä mieli uskoa kohtaan.He suuntaavat syytöksensä väärään suuntaan Kenenkään EI TARVITSE OTTAA LAPSIA, JOS EI ITSE HALUA.Sitä ei kukaan voi määrätä tai pakottaa. Tämä on vain keksitty juttu heiltä, jotka haluavat syyttää ja painostaa vl-uskoa.Vl -seuroissa puhuttua Jumalan sanaa ei ole pakko uskoa ,jos ei halua ,vaan jokainen saa uskoa omalla katsomallaan tyylillä.

    Äänestä

sanoi olevanas. Miksi pitää valhedella?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


turhaa jauhamista kirjoitti:

Joka haluaa perhesuunnittelua, halutkoon. Joka ei sitä halua, antaa hänen olla haluamatta.On järjetöntä vaahtoamista ehkäisysian ympärillä esim hyshysillä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu