Tietääkö kukaan milloin uusi levy ilmestyy? En löydä mistään tietoa siitä.
Milloin ilmestyy uusi levy?
4
847
Vastaukset
- lokaajakuita
ei ole kuulunut haikuakaan, mutta tämän vuoden puolella on ainakin tulossa IAT:n DVD. Provisualin sivulla oli seuraava tiedote:
ISMO ALANKO TEHOLLA - DVD
Vuoden mittaan on tallennettu Ismoa ja Tehoa eri paikoissa ja tilanteissa. Nyt on sitten aika koota kaikki yhteen. DVD ilmestyy vuoden 2009 puolella.
Ja tätähän on mukavaa odottaa.- Ilon Laulaja
Kiitos sinulle tästä ilouutisesta. Tuo uusi dvd kuulostaa hienolta taas. Ismo ja Teho toimivat.
Onneksi tietää et levy tulossa ja liput Virgin Oiliin.
- lokaajakuita
Ismon kotisivuilta:
ISMO ALANKO TEHOLLA ALOITTAA KLUBIKIERTUEEN 27. MAALISKUUTA (12.2.2009)
Kiertue starttaa Helsingin Virgin Oilista päätyen 12. huhtikuuta Oulun 45 Special -klubille
Vuosi sitten keväällä Ismo Alanko Teholla teki musiikillisesti ja visuaalisesti vaikuttavan konserttikiertueen maamme merkittävimmissä saleissa. Tämän jälkeen kaksikko Ismo Alanko ja Teho Majamäki esiintyivät maamme kesäfestareilla poiketen loppukesästä myös Virossa, Espanjassa ja Saksassa esiintymässä. Ismo Alanko Teholla ei lepää. Ismo Alanko kampeaa nyt itsensä ulos lauluntekijän kammiostaan ja keskeyttää tulevan albuminsa sanoitus- ja sävellystyöt hetkeksi startaten 27.3. klubikiertueelle, jonka lähtöareenana toimii Helsingin Virgin Oil. Juuri ennen kiertuetta 25.3. kauppoihin ilmestyy konserttisaleissa ja festivaaleilla kahden viime vuoden aikana taltioitu Ismo Alanko Teholla -dvd.
Ainutlaatuisen Ismo Alanko Teholla -keikan voi nyt kokea konserttisalin, festivaaliareenan ja DVD:n myötä kotisohvan lisäksi myös intiimissä klubiympäristössä. Luvassa on entistä sähköisempi ohjelmisto, joka koostuu klassikoista, harvinaisuuksista sekä uunituoreista uutuuksista. Alangon ja lyömäsoitinvelho Teho Majamäen jo parivuotinen saumaton yhteistyö Ismo Alanko Teholla -kokoonpanossa tarjoaa kuulijalle hämmästyttävän ainutlaatuisen keikkaelämyksen. Kaksimiehisen yhtyeen ilmaisu vaihtelee pienimuotoisesta herkistelystä massiiviseen rytmiseen ilotulitukseen.
Ismo Alanko Teholla -klubikiertue jatkaa Helsingistä matkaa ympäri Suomen pysähtyen legendaarisilla keikkapaikoilla mm. Jyväskylän Lutakossa sekä Alangon entisen kotikaupungin Joensuun Areenalla. Taival päättyy kolmen viikon matkan teon jälkeen 12.4. Oulun 45 Special -klubille.
"On jälleen mahtavaa päästä kellarin uumenista, biisinteosta parista esiintymään ihmisille. Luvassa on intensiivinen klubisetti, jossa mennään täysin uudesta materiaalista klassikoiden kautta harvinaisuuksiin ja päinvastoin. Takuuvarmaa hikeä ja hurmosta!", kertoo Alanko kooten yhtyeensä Teho Majamäen kanssa kasaan ja suunnaten keikkamenopelin valot Helsingin kautta kohti pohjoista.
Ismo Alanko Teholla -klubikiertueen keikat:
27.03. Helsinki, Virgin Oil www.virginoil.fi
28.03. Pori, bar Kino www.barkino.com
02.04. Jyväskylä, Lutakko www.jelmu.net
03.04. Hämeenlinna, Sirkus www.hmlviihdekeskus.fi/sirkus
04.04. Turku, Klubi www.klubi.net
10.04. Mikkeli, Vaakuna www.nightravintolat.com/mikkeli
11.04. Joensuu, Areena www.joensuuareena.fi
12.04. Oulu, 45 Special www.45special.com- Ilon Laulaja
Tuo Hesan keikka odottaa. Dvd hienosti ennen kietuetta. Toivottavasti paljon kiinnostavia livejä ja muuta kaikkea iloa. Kiitos.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 937588
- 403652
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021856- 241100
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html32963Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,27921Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53817Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31742Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa
1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄60739Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v26672