tunteet pois!

mies____-_-

ihastuin tosissaan yhteen ihanaan ihmiseen. meillä meni tosi hyvin, juttelimme paljon, ja nähtiin. kerran pyysin naista mukaani baariin, jossa meillä oli erittäin hauskaa. baarissa kuitenki tapahtui asia jota en halua kellekään tapahtuvan... vaihettiin baaria ja kävin tiskillä tilaamassa juomaa itselleni ja naiselleni.. nainen jäi odottamaan pöytään.. palattuani pöytää naista ei näkyny missään. laitoin viestiä että missä hän menee ja vastauksena tulee että hän saapuu kohta. jäin odottamaan ja aika kuluu. lähdin etsimään tätä ihanaa naista ja huomaan kuinka hän tekee tuttavuutta suudelmilla toiseen mieheen. alkoi ahistamaan iha mielettömästi. poistuin paikalta mitään sanomatta ja enää pitämättä yhteyttä. sen verran olen itsekäs kaveri että jos naisesta on kyse ni sitä en jaa kenenkään kanssa. toivon että kellekää ei tosiaan käy näin koska tunteita naista kohtaan löytyy, mutta ei suhteesta voisi tulla mitään vaikka tapahtuisi jotain. luottamuskysymys. tapahtuma harmittaa paljon ja sydän murtu täydellisesti. sanon aina että "oon kunnossa" ja vielä hymy huulin mutta tosiaasia on että tapahtuneen johdosta itsensä kerääminen kokoon vie aikaa.

5

855

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ¤¤¤¤¤

      olipa sulla kurja kokemus...otan todella osaa tuohon tunteeseen, ei kiva.:(

      Itse yritän päästä irti tunteesta, että olen yksipuolisesti toiseen ihastunut,järki puhuu toista ja sydän toista, toisen merkit kun voi olla pelkkää ystävällisyyttäkin, eikä kiinnostusta.

      Mutta jaksamista sulle

    • nainen...

      Oliko kovinkin nuorikin nainen kyseessä? Ei yleensä toisia ihmisiä arvostava ja ajatteleva tee noin. Eikä kukaan normi. Tai kuka kehtaa louktata noin vaikka olisi tuntematonkin.

      Hyvin epäkypsältä vaikuttaa touhu. Koita jaksaa, takuulla löytyy normaalimpaa ja fiksumpaa seuraa. Eivät mene ketään suutelemaan tai muuta.

      Oliko se suudeltava naisen mies eli oliko edes vapaa? Jokatapauksessa epäkorrektia häneltä oli tilanne mikä vaan.

    • Silmät kiinni

      ...siksi ei tällasia jaksa lukasta.

      • Ei kyllä minun mielestä liity pätkääkään tähän asiaan, onko hän sisältä kylmä kun viihtii tuommoisen kirjoittaa jos on vielä lukenut tekstin?
        Niin ja nyt asiaan, ei ollut minun mielestä yhtään itseään kunnioittavan ihmisen käytöstä mitä sain tekstistä selville, siis voi vaan arvata minkälainen myrsky on käynyt sisällä kun on joutunut katselemaan tuollaista!Todella sikamainen temppu naiselta jos saan sanoa..Sitä voi vaan arvailla millä motiiveilla kyseinen henkilö on ollut liikenteessä, siis ei voi käsittää.


    • sattunut

      kuulostaa tutulta, mutta minun tarinassani minä olin se kaamee akka.. olin ulkona mukavan miehen kanssa, mutta koko illan vaikutti että hän haluaisi minusta jo eroon. oltiin siinä miehen kanssa baarissa, ja miehen ystävät olivat mukana. tarjosivat kaikki sitten vuoronperään juomaa ja oli pahassa tuiskeessa. mies sitten katosi jonnekin ja jätti minut yksin kavereidensa kanssa ja ennen kuin huomaankaan suutelin baarin vessassa yhden miehen kaverin kanssa. ei mitään muistikuvaa miten sinne pädyin, mutta siinäpä oli herätys.. baari meni kiinni ja mies käski minun lähteä kotiin. kysyin että haluaako hän todella että lähden. Kyllä. No olin lähtemässä ja mies veti minut takaisin ja pyysi etten menisi.. menin miehen luokse yöksi.. yöstä jäi hyvät fiilikset, mutta miehen kaverista todella huonot.. kännispäissäni arvostelukykyni laskee neandertaaliselle tasolle ja teen todella paljon typeryyksiä...no mtta yhteinen yö vietettiin, ja seuraavina päivinä vielä soiteltiin ja sitten, kuin seinään konsanaan miehestä ei enää kuulunut.. harmi todella koska pidin hänestä.. vika oli siis varmaankin minussa. ei voi mitään. eteenpäin menään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      66
      2198
    2. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      38
      1823
    3. Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...

      Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.
      Maailman menoa
      171
      1440
    4. Viulu vaiennut

      Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣
      Suomussalmi
      21
      1414
    5. Kyllä tekee kipeää

      Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬
      Ikävä
      21
      1064
    6. Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.

      Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      73
      1049
    7. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      161
      1030
    8. Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.

      Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä
      Maailman menoa
      102
      1018
    9. En mä tiedä mitä tapahtuu

      siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.
      Ikävä
      9
      892
    10. Luotatko kaivattuusi?

      Jos et, mistä kiikastaa?
      Ikävä
      73
      872
    Aihe