Toyota vs ranskalaiset

Kirjoituksista päätellen jotkut toyotan omistajat eivät koske ranskalaiseen autoon pitkällä tikullakaan.

Ilmeisesti he ajavat loppuelämänsä sillä ikuvanhalla made in japan toyotalla.

Koska uuden Avensiksen muodot on suunniteltu ja piirretty Ranskassa ja auto kasataan Englannissa,
Japaniin sitä ei edes viedä.

Toivottavasti nyt joku toyotafani ei ole mennyt vahingossa tilaamaan eurooppalaista/ranskalaista autoa :)
5400
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

moottori kasattu Puolassa, sähkö- ja polttoainelaitteet tehty Unkarissa tai Slovakiassa, ja muuta yhtä hirveää.

Äänestä

japanilaiset turistit ravaavat suomessa... Nauravat itsensä tärviölle katselleessaan minkänäköisiä idiootteja täällä Suomessa oikein asuu, kun niitä Tojotia laivataan tänne jatkuvalla syötöllä. Muualla Euroopassa eivät mene kaupaksi, ja Japanissakin Tojota on koko suvun yhteinen häpeä, mutta Suomessa harras uskonlahko hokee silmät kirkkaina Tojotan nimeen ja ostaa niitä koko ajan lisää.

Äänestä
  • just näin 10 pistettä...

    Äänestä

  • ndd kirjoitti:

    just näin 10 pistettä...

    tuo teidän mielestänne "romuläjä" hakkaa saksalaisetkin autot luotettavuudessa. Vaan turkkilaisten tekemiähän ne ovatkin. Ranskalaisista autoista ei tiedä kuka ne on tehnyt, todennäköisesti joku jolla ei ole minkäänlaista käsitystä autonrakennuksesta.

    Äänestä

No sittenhän avessakin saattaa olla ensi kerran kunnon ajo-ominaisuudet ja mukavuudet jos fransmanni on päässy vaikuttamaan...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sakkenakuttaja kirjoitti:

Kirjoituksista päätellen jotkut toyotan omistajat eivät koske ranskalaiseen autoon pitkällä tikullakaan.

Ilmeisesti he ajavat loppuelämänsä sillä ikuvanhalla made in japan toyotalla.

Koska uuden Avensiksen muodot on suunniteltu ja piirretty Ranskassa ja auto kasataan Englannissa,
Japaniin sitä ei edes viedä.

Toivottavasti nyt joku toyotafani ei ole mennyt vahingossa tilaamaan eurooppalaista/ranskalaista autoa :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu