hankinnassa volvo S60

peukalo keskellä.....

Tarkoitus on hankkia Volvo S 60 vm. -05 ajettu 160000 km.
Millaisiin vikoihin tulen törmäämään vai onko Volvo viaton?
Tällä hetkellä vaikuttaa ainakin viattomalta.

3

1652

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pirssi

      Se on jännä auto. Kun menet ohjaamoon se tuntuu isommalta kuin onkaan. Sisämelut on hyvin kurissa ja moottorin ääni on sellainen kiva hyrinä kuin 5 sylinteriseltä voi odottaa. Siinä on erinomainen korirakenne. Sinkittyä peltiä löytyy mm. konepelti ja takaluukku on alumiinista tehty, joten ruostumista ei tarvi pelätä. Alusta kestää samoin kuin muutkin Volvot koska on sama rakenne. Ei muuta kuin ostamaan!

      • Wanna-Be

        Ellei ole jo tehty. 180 tonnissa/4vuodessa se pitää tehdä. On oiva peli, kuten kollega yllä totesi. Viitoskoneessa mukava soundi, hiljaista ja jämerää taksimaista kyytiä.


      • saaaaaaa
        Wanna-Be kirjoitti:

        Ellei ole jo tehty. 180 tonnissa/4vuodessa se pitää tehdä. On oiva peli, kuten kollega yllä totesi. Viitoskoneessa mukava soundi, hiljaista ja jämerää taksimaista kyytiä.

        Remppa maksaa Kuopion Avain Vaunulla 430€ vesipumpun kanssa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois

      Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait
      Maailman menoa
      88
      3515
    2. Hei! Halusin vain kertoa.

      En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso
      Tunteet
      5
      1759
    3. Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?

      Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani
      Rakkaus ja rakastaminen
      5
      1512
    4. Teboili alasajo on alkanut

      Niinhän siinä kävi että teebboili loppuu...
      Suomussalmi
      29
      1331
    5. Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen

      Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es
      Maailman menoa
      53
      926
    6. Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän

      Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 🫩
      Ikävä
      70
      872
    7. Oot kyl rakas

      Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t
      Ikävä
      35
      862
    8. Miten voitkin olla aina niin fiksu

      ...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä
      Ikävä
      47
      820
    9. Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."

      Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve
      Suomalaiset julkkikset
      4
      777
    10. Mistä tietää, onko hän se oikea?

      Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha
      Ikävä
      60
      774
    Aihe