"Sampo-Rosenlew on palkannut tammikuussa noin 30 uutta työntekijää. Viime vuonna konsernin väkimäärä kasvoi peräti sadalla työntekijällä."
http://www.satakunnankansa.fi/cs/Satellite/Satakunta/1194611682162/artikkeli/porin puimuritehdas palkkasi lisaa vakea.html
Vähemmän rehvastelua, enemmän tekoja.
http://www.satakunnankansa.fi/cs/Satellite/Satakunta/1194611682162/artikkeli/porin puimuritehdas palkkasi lisaa vakea.html
Vähemmän rehvastelua, enemmän tekoja.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Satakunnassa tarvitaan. Hyvä.
jatkuu ja vahvistuu. Sampo-Rosenlew toimii vaikealla alueella, kun maatalouden kannattavuus heikkenee koko ajan. Toisaalta ruokaa tarvitaan jatkuvasti niin kauan kuin on ihmisiä.
pärjääkö Sampo kansainvälisessä kilpailussa. Toistaiseksi näyttää hyvältä. Kaima musta Sampo Afrikassa tarvitsee puimureita.
130 toteutunutta työpaikkaa reippaassa vuodessa. Ilman kummempaa melua.
Asettuu eräitten valtava kerskailukampanja 80 olemattomasta "virtuaalityöpaikasta" outoon valoon.
maailman parhaat puimurit.
Joo mutta asia on sitten eri ketä viitsii tehdä työtä paskapalkoilla, noh jokaisempahan on valinta.
Melkein mielummin työtön kun prihtin max 12€ palkoilla
Mutta onnee niille jitka tykkää...
Meikä painaa duunia alta kympin tunti.Piisaa vuokraan,ja perheen elämiseen just.Matkoihin tai muuhun ei säästellä näistä tileistä.Mieluummin jotain työtä kuin työtön.Kädestä suuhun eloa tämä on nytkin.
Kiitos Prihtille hyvästä työpaikasta. Mielummin pieni palkka kun Kelan päiväraha ja sossun luukulla hyppääminen.
Huomenna taas iloisena töihin:-)
onpa sulla kovat luulot ittestäs , et oo tainnu vielä koskaan olla työelämässä.tosin,tuskin edes pääsetkään , jos se on vastapuolesta kiinni.onnee vaan nyk.tai tuleva sossupummi.(joka yrityksessä on tes:in mukainen lähtöpalkka uusille työntekijöille joka kasvaa kokemuksen ja kykyjen myötä )