Tietoa

Kiinnostusta

Onko kenelläkään tietoa onko lieksassa myytävänä mitään järkevä hintaista liike/asuinkiinteistöä suhteellisen läheltä keskustaa? Ei mitään 200 tuhatta euroa maksavia. Onko esim. asemarakennus myyty jo yksityiseen käyttöön? Vuokrauskin olisi mahdollinen, jos vain olisi järkevät vuokrahinnat. Haussa siis kiinteistö missä pystyisi pitämään liiketoimintaa sekä asumaan. Tai sitten vaan yritystilat.

8

963

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • läheltä

      keskustaa?

      • André

        Lieksassahan on muutama kiinteistönvälittäjä, kyllä heillä on tietoa. Jokin aika sitten oli Etuovi.comissa mm Pankakoskella myytävä hyvä liike- asuinkiinteistö, lieneekö vieläkin.


      • Kiinnostusta

        Noin kahden kilmetrin päästä ydin keskustasta olisi maksimi. Kuitenkin niin että kävellen pääsisi käymään keskustassa, ilman sen suurempia ponnisteluja.


    • Liiketilaa lienee vapautunut Lieksan Rantalassa lemmikkieläinkaupan siirryttyä entiisiin alkon tiloihin.
      Kyseiset tilat ensin pankkina apteekkina ja sitten em.Tilat ovat Liiketoimintojen 2 kauppaa parturi R kioskiposti lähistöllä kaupungintalon ja risteyksen luona asutusalue lähellä.Myös Baari lienee myynnissä jossa asunto MK

      • Kiinnostusta

        Onko missään myynti/vuokra ilmoitusta?


      • sähköpostiosoitteesi?
        Kiinnostusta kirjoitti:

        Onko missään myynti/vuokra ilmoitusta?

        voisi olla pari kohdetta tiedossa, joten jos laittaisit vaikka emailosoitteen, niin voisin laittaa tietoa tulemaan!


      • Kiinnostusta
        sähköpostiosoitteesi? kirjoitti:

        voisi olla pari kohdetta tiedossa, joten jos laittaisit vaikka emailosoitteen, niin voisin laittaa tietoa tulemaan!

        Ihan vielä en tohdi sähköpostia laittamaan. Asia kun ei aivan vielä ole ajankohtainen. Tässä vain katsastelin vaihtoehtoja mitä on tarjolla. Asia tulee ajankohtaiseksi kyllä kevään aikana, joten silloin voin palata asiaan. Kuvitelmissa kuitenkin oli, että lieksassa ehkä löytyisi "helpostikkin" tuollainen liike/asuinkiinteistö, joten hirveää hoppua ei ole.


    • proovo

      kuka viisas tuohon kellonaikaan liikehuoneistoa etsii........

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      79
      3877
    2. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      69
      3687
    3. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      40
      2203
    4. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      52
      2169
    5. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      58
      2064
    6. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      51
      1746
    7. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      27
      1429
    8. Vuoksesi kaiken

      Tekisin vuoksesi kaiken. Enemmänkin. Kunpa tietäisi ja hyväksyisit sen. Ymmärtäisit, en voi elää ilman sinua. En halua
      Ikävä
      115
      1173
    9. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      105
      1133
    10. Missä yleensä törmäät kaivattuusi??

      Tai näet hänet!!
      Ikävä
      60
      1099
    Aihe