Jokaisessa nettitikussa ja mokkulassa ongelmia.?

gisu

Jokaisessa nettitikussa ja mokkulassa tuntuu olevan jonkinlaista häikkää,mut pakko jokin laittaa niin päädyin elisan laajakaistaan,kävi miten kävi,kun mokkula ei toiminut töissä pöytäkoneessa,ja meille on tulossa läppäri.Eikö kellään oo niitä positivisia kokemuksia elisan nettitikusta??

5

1433

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heh.

      Ei Suomessa ole kunnolla toimivaa 3G-verkkoa millään operaattorilla.
      Nopeus voi olla aivan mitä sattuu, ja välillä toimii puhelinmodeemiliittymän nopeudella ja välillä ei ollenkaan.
      3G-verkossa puhelut menevät aina jonon ohi tukiasemassa ja mokkulat ja tikut käyttävät sitä kaistaa, mitä jää, jos jää. Jos ei jää, silloin mennään vielä hitaampaan 2G-verkkoon.
      Mobiililiittymät ovat Suomessa laillistettua kusetusta.

      • gisu

        Mut ku on pakko valita,kun joudun ottamaan koneen mukaan useasti,niin nettitikku,tai mokkula on pakko olla,ja dna:n mokkula toimi töissä huonosti pöytäkoneessakin,nin ajattelin elisaa.Tiedän että ongelmia tulee mutta minkäs teet??


    • tikku on
    • oobetimer

      Huawei e220 on itselläni ainakin toiminut pomminvarmasti. Huawei e169 vaatii lisäantennin, jos asut vähän kauempana tukimastosta. Puute Huawei 169:ssä on tiedostettu jo myyntivaiheessa, sillä yllättäen siinä liikkeessä mistä ostit kyseisen mokkulan, on myös lisäantenneja myytävänä.....=}

      Kyseessä on siis ylimääräinen rahastus........

      • gisu

        En ole vielä hankkinut elisan nettitikkua,ja se on 169,mut antennikauppias taas suositteli just tuota 169:ä.Että ottaapa sit selvää..=)Paras ois nettitikku johon voi laittaa sim kortin,ja vaihtaa sitä jos ei toimi niin toiseen liittymään,mut ku ei oo vara sellasta hankkia.Pakko joku valita,enkä dna:n mokkulaa halua,kun kokemusta siitä ja huono oli,ja 2 vuodeksi olisin sidottu siihen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      21
      1361
    2. 67
      1305
    3. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1251
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1245
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1059
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      999
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      967
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      933
    9. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      89
      886
    10. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      871
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      801
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      696
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      666
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      663
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      646
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      628
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      628
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      123
      612
    19. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      586
    20. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      52
      574
    Aihe