Kuule nämä Kiira -tyypithän tunnetaan. Ei tarvitse kuin yksi, joka ei suostu ihailemaan häntä muiden asettamien kriteerien perusteella, vaan suhtautuu häneen kuin muihinkin, niin johan menee naama mutrulle. Tällaisia "liikaa itsestänsä luulijoita" on koulut ja työpaikat pullollaan, mutta eihän sille sairaudelle mitään voi, kun äiti ja isi, sun muut liehittelijät ovat lapsesta asti toitottaneet "Olet niin ihana, paras, mahtava". Totuus voi olla ihan toinen. Raapaiskaa vähän tuota kaunista pintaa, niin sieltä voi löytyä tosi itsekäs mimmi.
Jatkuva kehuminen pilaa
kenet tahansa
4458
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Sitten, jos ei muista välillä tyhjää tätä ylä astiaa vaikutukset pahenevat, kunnes jäävät pysyviksi.
Täss Kiiras casessa oli ihan tervetullutta pikku kaatuminen, sillä se pönkittää tervettä itseluottamusta. Kun vielä ottaa huomioon senkin, et sai 5 sian tuolla suorituksella, niin varmaan pärjää jatkossa.
Tota kauneus luisteluu en oo koskaan tajunnut olipa pari tai sinkku kisa. Hommaan tuli enempi järkee, kun selostajat kertois niist liikkeistä etukäteen, montako kierrosta ja ruudussa olis sellaset symboolitkin, kuin muutamissa musailu peleissäkin. Tietäs mitä siinä esityksessä pitäs tapahtuu jo ennen kohdan tulemista... Rallissakin on kartturi, joka lukee nuottei ennakkoon, et ei mentäs ojaan.
Selostus tosiaan ei oo mistään kotoisin.
Siis suunnilleen näin:
"...ja siinä norjan luistelijatar pyörähtää.. hyppää ilmaan ja pyörähtää...nyt pyörii ja pyörii...."
eikös sekin pilaa nuoren ihmisen itsetunnon loppuiäksi, mutta sitähän te kateelliset suomalaiset haluattekin.