Mikä on paras tapa viettää Uuden Vuoden aatto?
-paikka?
-seura?
-juomat/ruoat?
Paras tapa viettää...
10
3979
Vastaukset
- *HaPPyReD*
Noh, oman kullan kanssa jossain kivassa paikassa :D
- fdlkldkf
Tee kuten 90% suomalaisista ja vedä pääsi täyteen mahdollisimman halvoilla alkoholijuomilla ja tee itsestäsi naurettava pelle.
- Riitu
mennään kahdestaan kullan kanssa mökille tunturiin.ei välttämättä tarvii juomisia.jotai hyvää syömistä kuitenkin. sit on vaan me ja hiljasuus......
- *muija*
Mä ainaki aion viettää uudenvuoden kultani kans ja varmaa kavereidekans josai mökil ryyppäämäs...
paras seura on oma kulta ja kaverit ja paikkana joku mökki tai kaupungil tai josai... - Hiihtäjä
En tiedä onko paras, mutta ainakin hyvä sellainen: hyvä ruoka, monenlainen ulkoilu, istuskelu nuotion tai kynttilän valossa, keskustelut perheen ja ystävien kanssa, yökirkossa käynti, ilotulitus, yhdessäolo.
- _oZ_
Koko uus vuos on aivan turha happening. Jos sitä haluaa juhlia ni suosittelen et sammut 31.12 klo 20.00 mennessä omaan sänkyyn housut kintuissa, pullo rektaalissa ja hiukset yrjössä. Jes!
- Exit only
Paras tapa juhlia uutta vuotta on pullo haitarissa ?!?!?
Sulla on kummalliset tavat ja/tai käsitykset asioista.
Kun kasvat aikuiseksi, niin huomaat, että hauskaa voi pitää monella tavalla. Ihan niin kuin itse haluaa. Ilman kummia esineitä peräsuolessa.
- jozzu
Mikä on paras tapa viettää Uuden Vuoden aatto?
-paikka? Kotona! tai serkkujen luona perheen kans..
-seura? sukulaiset, perhe.
-juomat/ruoat? karkki sipsi limppari.. - ihru
vitusti viinaa ja sammuminen reilusti ennen puolta yötä, ettei tarvitse siitäkään pakkojuhlasta persettään repiä.
- kolmemuskettisotura
auttakaa ei ole uudenvuoden paikkaa :( kolme parikymppistä nuorta miestä tarviisi yöpaikan:((((((
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23945218Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325986SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32415663Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16510792Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3010113Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369551Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858478Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426824Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2216476