Oikea vastaus: Kyllä!
Oikea
vastaus tässä
12224
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kyllä, on oikea vastaus siihen, pitääkö ilotyttökadut ja talot vapauttaa kokonaan myös Suomessa kuten muualla vapaassa maailmassa on vapautettu. Tottakai pitää.
Väitteet prostituution rikollisuudesta ovat tekaistuja. Mitään rikollista eikä rikoksen uhria ei ole osoitettavissa prostituutiossa. Demokraattinen yhteiskunta ei voi perustua valheeseen, rikollisissa diktatuureissa ihmiset pakotetaan valheeseen. Oikeissa demokratioissa kunnioitetaan vapautta ja jokaisen itsemääräämisihmisoikeuksia. Mitään syrjintää ja kiusaamista millään tasolla ei tule hyväksyä. Siksi vapaan EU'n käskystä ilotyttökadut ja talot myös Suomalaisille.
Jo kosmisen alkeisivistyksenkin mukaan oikea vastaus on 42.
(Ks. Adams:Linnunradan käsikirja liftareille)
Eikö todellakaan ole olemassa prostituution vastaisia asiaperusteita, vai ovatko seksin vastustajat kykenemättömiä esittämään niitä?
Huorat ja huorapukit on niin epämiellyttävä ja
halveksittu sakki,ettei kannata heittäytyä juurikaan juttusille.
Eikä aja käyttäjänsä asiaa
Laki tarvitaan,jos ei muuten uskota.
Kieltäminen ei ole ongelman ratkaisu, vaan ongelman lakaisemista maton alle.
Kun äijien asenteissa naisia kohtaan ei tule muu-
tosta, ei auta enää kun kieltää.Eihän tän nyt luulis olevan niin vaikea äijienkin ymmärtää.Tehän tässä naista tavarana ostatte ja
olette ostaneet kautta historian sivu.
Etkö itse huomaa olevasi taas umpikujassa?
Umpikujaan ei koskaan jää se, joka haluaa kehityksen menevän eteenpäin niin,että myös tyttö ja nainen saa ihmisarvon ja ihmisoikeudet muutenkin kuin myymällä äijille nuoruutensa.
Mutta sille taas on oma nimikin,joka asettuu kehitystä vastustamaan.Ja jonkunhan täytyy kiekkojakin heitellä kun ei pysty itse musiikkia
luomaan...On tavallaan lähempänä unelmaansa,johon ei koskaan itse ulottunut.
Turha yrittää vedättää asian vierestä, kun konstit loppuivat.
Jo sinä reppana rinnastat esim.valintatalon kassaa ja huoraa, muut ihmiset näkee kassan kunnollisena ja vakavasti otettavana, mutta huoran
jo ihan toisin.Arvo voikin olla jokaisella, arvos-
tus onkin kokonaan toinen juttu.