Kun kolmas Idols - kisa aikoinaan alkoi, kiinnitin heti huomiota Annaan. Reipas olemus, loistava lauluääni sekä popparin ulkonäkö kiinnittivät huomioni. Kilpailun edetessä seurasin mielenkiinnolla, selviääkö Anna teatteriviikonlopusta, mitä sen jälkeen jne...Mitä pidemmälle mentiin, sitä enemmän rupesin fanittaan Annaa. Lopputulos ylätti, tuntui uskomattomalta,että silloin vasta 17 - vuotias tyttö sijoittui hienosti toiseksi!
Varsinainen, oikea fanitus alkoi kuitenkin kesällä 2008, kun ostin debyyttilevyn Anna Abreu, ja kävin yhdellä keikalla. Tykästyin levyyn täysin ja pidin myös keikasta todella paljon :). Nykytilanne onkin sitten se, että levyhyllyssä on tietysti Now - albumi! Kotoa löytyy myös fanikirja. Kaiken tämän lisäksi olen ollut jo toisella keikalla,oli mahtava meininki! :)
Annan musa on rytmikästä, melodista, vauhdikasta, monipuolista, tanssittavaa jne... Pidän kummastakin albumista yhtä paljon! Ja kuten sanottu, keikat ovat mahtavia...etenkin silloin, jos yleisökin on mukana :) Annan tanssiessa mulla tulee aina mieleen Shakira, mutta sillain positiivisessa mielessä.
Olen saanut Annasta fiksun ja kypsän vaikutelman, jolla ei ole suosio noussut päähän yms. Toivottavasti sama linja pysyy jatkossakin :) Erityisen hienoa musta on se,että Annalla on niin laaja fanikanta, eli lapsista ihan aikusiin saakka,itse olen 20 - vuotias. Aika näyttää, kuinka ura tästä etenee, olisi rohkea veto, jos seuraava levy sisältäisi vain portugalin ja espanjankielisiä kappaleita! Ei muuta kuin tsemmpiä Annalle :)
Kootut mietteet
5
437
Vastaukset
- tyttö.
Anna ei ole lähelläkään Shakiran tasoa.itse olen huomannut sen että Anna ei osaa tanssia eikä kovin hyvin laulaa livenä hengittää väärin se saa Annan äänen kuulostamaan matalalta ja se näyttää hermostuneelta lavalla.jaa ei suosio ole noussut päähän hmm...mun mielestä Annan käyttäytyminen vaikuttaa vähän ylimieliseltä.Mutta kun luin suosikista jutun Annasta nii se vaikuttikin ihan ok tyypiltä mutta en kuitenkaan pidä hänestä.yks hyvä biisi kuitenkin löytyy ja se on silent despair.
btw hyvin kirjoitettu juttu sulla..sen puolesta että et lytännyt niitä jotka ei tykkää Annasta.
:D- hehhehe
*Reps*
- toivottavasti pitkä ura
Elikkä tarkoitin tolla kohdalla "Annan tanssiessa mulla tulee aina mieleen Shakira" vaan sitä, että ne liikkeet, mitä Anna tekee, ovat osittain samantyyppisiä kuin Shakiralla. Positiivisena taas pidän sitä,että esiintyessä jammaillaan musiikin mukana ja tanssitaan niinku tanssitaan, kukin tyylillään, eikä vain jökötetä tuntia yhessä ja samassa paikassa. Siis Shakirahan on ihan omaa luokkaansa vatsatanssissa, mut en siis lähde vertailemaan Annan ja Shakiran tanssimista, koska kummallakin on kokonaisuudessaan ihan oma esiintymistyylinsä.
- Anna osaa tanssia
ees jollainlailla tai lehdet ainakin sitä mainosti Now-levyn julkaisuaikaan ja ajattelin, että laulu kärsi liiasta tanssista ja siks Anna ehkä töpöttää lavalla, mut kyl noi videot näyttää, että ei sitä rytmiä ainakaan veressä ole niinku just eim. Shakiralla.
Mutta eihän laulajan tarvi tanssija ollakkaan se on pääasia, että sinä esim. pidät Annan lauluista. Mustakin Anna on persoonana ihan ok vaikka en hänen musiikkiaan MP3:sta kuuntelekkaan. - tyttö.
Anna osaa tanssia kirjoitti:
ees jollainlailla tai lehdet ainakin sitä mainosti Now-levyn julkaisuaikaan ja ajattelin, että laulu kärsi liiasta tanssista ja siks Anna ehkä töpöttää lavalla, mut kyl noi videot näyttää, että ei sitä rytmiä ainakaan veressä ole niinku just eim. Shakiralla.
Mutta eihän laulajan tarvi tanssija ollakkaan se on pääasia, että sinä esim. pidät Annan lauluista. Mustakin Anna on persoonana ihan ok vaikka en hänen musiikkiaan MP3:sta kuuntelekkaan.koska eihän Anna edes tanssi vaikka hän itse saattaa sitä tanssina kai pitää.Sehän on laulaja eikä tanssija
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist1924249Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki1133755Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma443259Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest232586- 1912371
Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet haluaisit nähdä juontohommissa?
Katja Ståhl on ollut kuluvalla viikolla sairaalahoidossa. Jos Katja Ståhl ei pääse juontamaan Elämäni biisiä, kenet halu321551- 1011342
Vähäkankailla ollut ongelmia vuokra-asunnossa
Aina ne ikävätkin asiat tulevat mediaan. Jasmin ja Marko saaneet edellisestä asunnostaan häädöt ja Jasmin todettu varatt1421251Tiesitkö? Tuure ja Saana Boelius ovat sisaruksia!
Tiesitkö? Tuure Boelius ja Saana Boelius ovat tänä syksynä kumpainenkin reality-ohjelmissa tv:ssä: Tuure Petollisissa ja261230Jos elämäsi ihminen
on osoittanut kiinnostuksensa, niin kannattaa vastata edes jotain vaikka mikä olisi. Toista mahdollisuutta ei välttämätt701091