Anteeksiannosta pieni gallup

Skorpparimies

Tällä palstalla muutamissa jutuissa ilmenee,että skorpparinainen ei anna anteeksi ja ei unohda ikinä mikäli häntä kaltoin kohdellaan.
Monesko avioliitto on menossa,tai monesko seurustelusuhde ?
Minulla miehenä ensimmäinen ja kestänyt yli 20vuotta.Riitoja on kyllä riittänyt.Ei kuitenkaan vieraissa käyntejä.
Ja onko vieraissa käynti ainut syy lopettaa suhde?
Jos,niin on,sehän koskee kaikkia merkkejä.

5

1469

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • skorpioni-nainen

      Siis mulla on silleen, että pikku asioista en jaksa edes suuttua. toisesta korvasta ulos toisesta sisään. vihaan ihmisiä jotka suuttuvat naurettavista pikkuasioista.

      mutta sitten kun suutun, niin sillon mä kyllä suutun ja anteeksianto on 50/50. Toinen saa kyllä näyttää tosissaan, että on pahoillaan.

      Mulla itelläni eka suhde menossa, ikää päälle 30. En ole mikään uskontohullu jolta kielletään hauskanpito ja irtosuhteet, että ihan omasta tahdosta tässä vakaalla pohjalla ollaan 15 vuotta vanhassa suhteessa, eikä kaduta pätkääkään. Riitoja on toki ollut, mutta aika usein olen yksin saanut riidellä. Kumppani tykkää sulkeutua ja kieltää kaiken negatiivisen... tyypillinen kalat:)

    • skorpparinainen myös

      Anteeksianto sujuu, pienistä ei naputeta,
      minullakin pitkä suhde takana, onhan meissä skorppioneissakin eroja ,
      niin kuin
      kaikissa tähtimerkeissä, ihmisissä yleensäkin.
      (puolison tähtimerkki ---> yhteensopivuus)
      tosin ei todellakaan elämä merkeistä kiinni) :)

      en ota kantaa mikä on syy lopettaa suhde,
      sen kukin käyköön kohdallaan läpi.

      Vaihderikasta elämää skorpparimiehelle!

    • avarakatseisia

      tai ainakin näin tuntuu. jätin skorpparin, koska oli mielestäni liian sulkeutunut itseensä. tiesi kyllä tästä asiasta. enkä voinut itse hyvin siinä jutussa. sattumalta törmättiin..sain todella lämpimän ihanan halauksen ja oli sitä mieltä että tottakai voidaan nähdä vieläkin. en sitten tiedä millä tasolla. pointti on se et oon ollu suhteellisen avoin mun ajatuksista ja tunteista, mutta tää skorppari-m alkaa nyt vasta avautua.

    • plutotar

      unohda en koskaan! elämä on kasvamista ja ymmärrystä kohdata mennyt. anteeksi antaminen kohdata ne ilman vihaa ja katkeruutta. Rakkaus nähdä menneen tarkoitus ja rakastaa enemmän juuri siksi.
      14v seurustellut,6 naimisissa.

    • huipulla tuulee

      tiedät kyllä itsekkin anteeksiannon merkityksen.Olen skorppioninainen ,enkä pienistä suutu,paitsi jos joku kitisee jatkuvasti ja syyttä.On kokemusta monista merkeistä,mutta Leijona on ällöin merkki kaikistä.Se saa skopun raivon partaalle.Annan kuites helposti anteeksi jos pyydetään vilpittömästi,enkä enää koskaan muistele häntä pahalla.Minun suhteet ovat olleet pitkiä,jopa leijonaa kestin 6v.Olen erittäin uskollinen tyyppi ja vaadin sitä myös mieheltäni(skopu myös)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      48
      4066
    2. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1960
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1385
    4. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      96
      1338
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      68
      1215
    6. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      1111
    7. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      971
    8. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      28
      969
    9. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      50
      964
    10. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      334
      940
    Aihe