Dominikaaninen, Las Terrenas vai Venezuela, Isla De Margarita? Ajankohtana Maaliskuu.. Kummassa paremmat rannat ja sää?!
Dominikaaninen, Las Terrenas vai Venezuela, Isla De Margarita
Mielipiteitä & perusteluja
31476
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Viime vuonna oltiin margaritalla ja nyt vajaan viikon päästä mennään Terrenakseen, joten vielä en valitettavasti osaa auttaa.
Säissä ei juurikaan ole eroa, molemmissa yhtälailla sadekuuroja. Melko lähekkäin kun ovat.
Odotukset ovat kyllä korkeammalla tulevan matkan suhteen, margarita oli pieni pettymys, tekemisen ja rantojen suhteen.
Oltiin juuri pari viikkoa (4.1.-19.1.) Las Terrenasissa. Paikka oli ihan ok, tosin nyt menisin Samaan mielummin. Las Terranas on pieni kylä ja melko "likainen". Itse pidin kylää melko tylsänä...ei mitään nähtävää/ostettavaa....tai no tosi likainen uimaranta.
Hotelli oli Bahía Estela by Viva Resorts ( http://www.finnmatkat.fi/lomakohde/dominikaaninen-tasavalta/las-terrenas/bahia-estela-by-viva-resorts/?season=talvi-08-09 ) joka oli mielestäni kelpo hotelli uimarantoineen.
Me myös mietimme aikanaan tuota Isla De Margaritaa, mut olemme kuulleet paljon negatiivista kyseisestä paikasta, joten päädyimme Las Terrenasiin.
olet tyhmä jos mietit näitten matkojen välissä!!
käytiin venezuelassa ja meidät ryöstettiin isoimalla rantakadulla veitsien kanssa ja samalla saatiin veitsestä....että kannattaa pari kertaa miettiä meneekö sinne helvettiin!!!!!