Guantamon vangit !

Ei ne vangit mitään syyllisiä ole. Jos uskot niin niin olet yhtä tyhmä mitä bush, ex usan presidentti

Ne vangit ovat täysin syyttömiä. He olivat vaan väärässä paikassa väärään aikaan. Miksi Bushin piti tehdä kaikki niin helevetin kierosti. Guantamon vangit olivat malliksi siellä vankilassa jotta Bushilla oli näyttää materiaalia maailmalle
2171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

terrorismia vastaan on. Luodaan itse vihollinen jotta päästään sotimaan. Ja rosvoamaan muiden rikkauksia.
Ihan kuin ennen vanhaan ryöstivät merirosvot maita.
Miksi niitä vankeja nyt kaupataan joka puolelle? Mikseivät voi mennä sinne mistä ovat kotoisin?
Ei pitäisi ottaa muualle mutta usa painostaa ja uhkaa ellei totella.

Äänestä
  • Aivan niin, miksi noita vankeja ei palauteta kotimaihinsa ja heidän omaisuutensa (aseensa) on luovutettava heille takaisin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


hgadf kirjoitti:

Ei ne vangit mitään syyllisiä ole. Jos uskot niin niin olet yhtä tyhmä mitä bush, ex usan presidentti

Ne vangit ovat täysin syyttömiä. He olivat vaan väärässä paikassa väärään aikaan. Miksi Bushin piti tehdä kaikki niin helevetin kierosti. Guantamon vangit olivat malliksi siellä vankilassa jotta Bushilla oli näyttää materiaalia maailmalle

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu