Venus Yhtymä Merkurius 4.50 118
Venus Sekstiili Venus 1.39 71
Venus Sekstiili Mars 1.01 79
Venus Yhtymä Jupiter 0.50 147
Mars Trini Jupiter 1.41 63
Mars Oppositio Saturnus 0.32 -75
Saturnus Yhtymä Jupiter 3.21 82
Saturnus Sekstiili Saturnus 1.08 49
Voisiko joku kertoa näiden perusteella edes jotain, please
Miltä näyttää yhteensopivuus ...
10
1331
Vastaukset
- kuu Hyperion
on komjunktiossa, ei hyvältä näytä.
- Pausanias
Et haluaisi kertoa vähän tarkemmin asiasta... ?
- vain:
Pausanias kirjoitti:
Et haluaisi kertoa vähän tarkemmin asiasta... ?
Yhdistin antamiisi lähtötietoihin viimeaikaiset tutkimukseni, jotka osoittavat että kun mainittuun Hyperionin koNjunktioon (anteeksi kirjoitusvirheeni alkup. tekstissä) lisätään seuraavat tiedot pikkuplaneetoista(asteroideistä):
1)Melpomenen opposition magnitudi 10.3(22.01.2007)
2)Fideksen , 9.9(18.01.2007)
3)Vestan , 5.4(01.06.2007)
niin yhteensopivuus näyttää todella kyseenalaiselta.
En tähän hätään ehdi tutkia muiden kirkkaiden asteroidien vaikutusta, mutta oheistan taulukon, jonka avulla voit itse tarkentaa ennustetta.
http://www.ursa.fi/ursa/jaostot/pikkuplan/pikkuplaneetat/2007/pplkluet.html - ..koko
astrologia on humpuukia jolla tyhmiä viedään kuin pässiä narussa!
- ejgu
..koko kirjoitti:
astrologia on humpuukia jolla tyhmiä viedään kuin pässiä narussa!
mistä tiedät, että olet "viisas", siitäkö, että et "usko" astrologiaan?
- Oikein hyvältä.
Tahtoisin sanoa, että näyttää taivaalliselta. Mutta, olen vain harrastelija, tosin usseita vuosia. Meneekö keskustelu lähes lempeilyn tasoa? Kuinka kotona menee? Kun on niin paljon hyvää, mitä pienistä. Eikö niin? Terveisin, Laila.
- tämä?
Venus Neliö Uranus 0.05 -132
Jupiter Trini Mars 2.04 57
Jupiter Yhtymä Jupiter 1.32 113
Jupiter Yhtymä Saturnus 1.06 110
Saturnus Trini Mars 2.16 50
Saturnus Yhtymä Jupiter 1.45 102
Saturnus Yhtymä Saturnus 1.19 99
Uranus Sekstiili Merkurius 1.24 57
Uranus Yhtymä Uranus 1.06 89
Neptunus Yhtymä Neptunus 1.09 79
Neptunus Sekstiili Pluto 0.21 46
Pluto Neliö Aurinko 0.47 -126
Pluto Sekstiili Neptunus 0.33 43
Pluto Yhtymä Pluto 0.14 78
923 -258 665- Jokin tökkii.
Pluton neliö aurinkoon, Venuksen neliö Uranukseen, etkö olekkin tuntenut, että kaikki ei ole toivomallasi tavalla? Usko tunteisiisi, tunteet ovat totta. Naiset tarvitsevat rakentavia tunteita hyvin paljon. Kenties matkustelette, ulkoilette erämailla,rakentelette pilvilinnoja? Elä tuo suhde.
- Parempiosaisen maailmassa e...
Jokin tökkii. kirjoitti:
Pluton neliö aurinkoon, Venuksen neliö Uranukseen, etkö olekkin tuntenut, että kaikki ei ole toivomallasi tavalla? Usko tunteisiisi, tunteet ovat totta. Naiset tarvitsevat rakentavia tunteita hyvin paljon. Kenties matkustelette, ulkoilette erämailla,rakentelette pilvilinnoja? Elä tuo suhde.
Matin maailma on unohtanut köyhän.Kirvelevä perse meillä.Nälänhätä.Röyhtäilevä asianomainen kun vain piereksii yltäkylläisyydessään.Onhan armoton kaveri.Kuin Isänsä.Vanhasia.Tylsäkin vielä.
- sivuille!
siellä saatte tulkinnan noille yhteensopivuuksille (ainakin englanniksi, en ole varma onko suomeksi).
Siis on selostettu kohta kohdalta esim. mitä tarkoittaa 'venus neliö uranus' jne.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,834483Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243248Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt392904Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1172707- 162630
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172549Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka432547Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1132285MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142085Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737