Leopardigekolle kaveri

Minulla on 3½-vuotias uros leopardigekko.Se on
ollut minulla 3vuotta. Voiko sille hankkia
naaraan kaveriksi, vaikka se on ollut niin kauan
yksin?
1267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mikä ettei, ihan hyvin voi. Kannattaa kuitenkin
tutustuttaa ne siten, että laittaa naaraan ensin
pariksi päiväksi terraarioon ja pitää koirasta
sen ajan muualla (esim. karanteeniterraariossa);
sopeutuvat yleensä nopeammin, jos tutustuvat
"naaraan reviirillä".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Gekon omistaja kirjoitti:

Minulla on 3½-vuotias uros leopardigekko.Se on
ollut minulla 3vuotta. Voiko sille hankkia
naaraan kaveriksi, vaikka se on ollut niin kauan
yksin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu