-Olen tavannut kaksi miestä, joilla täysin erilainen käsitys kielisuudelmasta.
1. mies. "suudelma" tapahtuu kielen kärjellä, pääasiassa huulten ulkopuolella/välissä
2. mies. suudelmassa kieli viedään toisen suuhun asti
.. miten itse tulkitset? nautitko kielisuudelmista?
Täytyy sanoa, että itse en kovin pidä. pieni kielen kanssa pelleily on upeaa, mutta suuhun asti mentäessä rupee melkein oksettaan (voi johtua miehen kokemattomuudestakin)
-kielisuudelmasta-
3
2773
Vastaukset
- -"mies"20-
Jokainen nainen pitää eri asioista, joten henkilökohtaisesti annan heidän päättää, sillä olen kaikkiruokainen kielisuudelmien suhteen. Riippuu siis ihan siitä miten paljon nainen avaa suutaan ja miten paljon kieltä hän tuo ulos.. Laskisin molemmat "tyylit" kielisuudelmiksi, sillä kielillähän siinä toimitaan.
Nautinko kielisuudelmista? Kyllä ja ei, riippuu aivan partnerista. Tupakoivien naisten suudelmat eivät maistu miltään, joten kyllähän se menee, mutten saa siitä mitään erityisen kovaa kiihoketta, kun taas "raittiiden" naisten suudelmista nautin täysin siemauksin. - Molemmat kokenut
Ensimmäinen vaihtoehto ehdottomasti on paras. Olen tavannut naisia, jotka suudellessa laittavat kielen syvälle ja se ei ole mukavan tuntuista.
- Firestarter13
Ja tietty suuhun astihan siinä mennään jos kunnon kielarista on kysymys. Joskus kyl on kiva silleen leikitellä kielillä, että molemmat koskettelee toisiaan niillä ulkopuolelta. Ja onhan kielaroinnissakin monta tapaa, toinen voi vaikka hiukan imeä toisen kieltä, tai sitten vaan viedään kieli toisen suuhun samalla kun suudellaan.
Hyvin kiihottavaa puuhaa se on, äkkiä siinä vaatteet vähenee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1742037
Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,851479Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1821404Nyt jäi velat perimättä
Mikä idea se talo oli polttaa ja velalliset sisällä nyt jäi rahat saamatta111167Ellen Jokikunnas muistelee Reino-koiraa - Ralph-poika koskettavalla tavalla esiin: "Kiitos, että..."
RIP Reino. Lämmin osanotto suureen suruunne Ellen, Jari ja Ralph. Reino tuli tutuksi monelle suomalaiselle Unelmia Ita391057Martinan aussikulta, missä?
Mihin katosi Martina Aitolehden aussikulta kyselee Seiska!210983- 42898
- 96844
- 85815
Meneekö eläinpuiston johto vaihtoon vaalien jälkeen?
Ähtärissä kuhistaan ja kuiskitaan, että perussuomalaiset esittävät vaalien jälkeen, että eläinpuiston hallitus uusitaan49775