enteestä....

ystäväni pelkää, että hänellä on syöpä, koepalan otto edessä. Sain tietää siitä viime viikolla. Samaisena viikonloppuna heräsin keskellä yötä hentoihin tuulikellojen kilinään...eihän meillä sellaisia ole, joten ystäväni tuli heti mieleen. Minkähän takia?
3222
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tämä elämä on yhtä ohimenevää kuin tuuli. Sinä et voi vangita sitä, tai kiinnittää omaan elämänlankaasi, vaan sinä voit ainoastaan havaita sen ja nauttia siitä silloin kun se tuottaa jotakin.

Ellei elä elämäänsä vaan jää paikalleen, se menee ohitse jälkiä jättämättä kunnes elämänlanka menee menojaan.

Minä tiedän että sinä tiedät mitä se tarkoittaa.

Äänestä

halusivat lohduttaa sinua ja kertoa, että ei ole syytä pelätä. Eikö sinulle tullutkin silloin hyvin lohdullinen ja turvallinen olo?
Luota, että meistä jokaisesta pidetään huolta. Ystäväsi kohtalo kauhistutti sinua ja siksi sinua neuvottiin lopettamaan huolehtiminen ja pelkääminen.

Äänestä
  • Minulle kun on tullut selvä viesti ettei henkimaailmasta oteta yhteyttä heihin joille asia ei kuulu ja sairaus ei kuulu ystävälle vaikka olisi kuinka hyvä ystävä. Tästä samasta syystä näkijäkään ei saa nähtäväksi ihmistä joka ei ole antanut katsomiselle lupaa, ei vaikka joku ihminen pyytäisi katsomaan.

    Lue tarkkaan viestejä joissa selvänäkijältä on pyydetty apua ja huomaat ettei yksikään näkijä jolta esimerkiksi äiti pyytää katsomaan lapselleen, katso lapselle, vaan näkee kaiken vain äidin kautta.

    Lue tarkkaan myös meedioiden viestejä. Meediot ottavat yhteyden edesmenneeseen ystävään ja ystävä kertoo heille miten asiat rajan takana on. Meedio ei kanavoi muita henkiä, eivätkä muut henget ota yhteyttä ihmiseen.

    Korjaan sen verran että ne jotka katsovat ihmistä ilman lupaa, tai ihmiseen otetaan yhteyttä ilman lupaa ovat pahojen henkien vallassa tai pahat henget kanavoivat heille ja heidän kanssaan ei kannata olla missään tekemisissä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kirjoitan..... kirjoitti:

ystäväni pelkää, että hänellä on syöpä, koepalan otto edessä. Sain tietää siitä viime viikolla. Samaisena viikonloppuna heräsin keskellä yötä hentoihin tuulikellojen kilinään...eihän meillä sellaisia ole, joten ystäväni tuli heti mieleen. Minkähän takia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu