SALAILU

Tämän palstan "porvareista" ei kukaan uskalla kirjoittaa omalla nimellään,kuten Rainesto tai Minunnikkini,nämä urpot esiintyvät täällä "vapaansanan saattajina" paskanmarjat,sukukujensa jatkoja ovat,niinkuin me kaikki.NYT kysyn kuka muu uskaltaa ns.porvareista esiintyä omalla nimellä,kommaripuolella on näyttöä?????.
7274
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Enkä löytänyt Badenille nimipäivää?

Nimellään esiintyvä kommari? Hohhoo, kysyykö
portaalin haltija papereita?

Noh, ole uskossas autuas.

Minun etunimeni on Urpo!

Titteli toveri.

Sukunimi Jokinen.

Arvaa onko?

Äänestä
  • Miksiköhän herrat kaikkitietävät ei uskalla astua kehiin??? aina on kommareita syytelty "salailusta" mitenkä on poijjjjaaaat.

    Äänestä

  • Kyllä se niin on,että porvarit makaavat palstalla,kertovat ja kirjoittavat piilonimikkeellään,Rainesto on ainut omalla galleriasivuilaan tuttu kommarimies,mutta nämä porvarin ötökät,kun taitaa olla niin,että Te pelkäätte ja tosissaan,koska Venäjä opettaa Teitä kertomaan oikealla nimimerkillä,tiedän vastauksen siihen,mutta julkisesti en kerro,olen ehdottomasti Kannattamassa Venäläistä Kurinpitoon oikeuttavaa politiikkaa,nimet otetaan selville,vastaus voi olla missä tahansa,uskaltaako edes yksikään palstan Porvareista mennä Pietarin joillekin kaduille,jos sattuu tulemaan mustissa kommandosuojauksissa mies tai nainen,tekee selväksi mikä on politiikan suunta............ei yksikään te Porvarit olette pelkureita,niin tällä palstalla,kuin muuallakin,me punaiset taistelemme Vapaan Venäjän puolesta,eikä jonkun kapitalisti heppujen potaskan kirjoituksista.

    toveri suhoi on puhunut

    Äänestä

  • toveri suhoi kirjoitti:

    Kyllä se niin on,että porvarit makaavat palstalla,kertovat ja kirjoittavat piilonimikkeellään,Rainesto on ainut omalla galleriasivuilaan tuttu kommarimies,mutta nämä porvarin ötökät,kun taitaa olla niin,että Te pelkäätte ja tosissaan,koska Venäjä opettaa Teitä kertomaan oikealla nimimerkillä,tiedän vastauksen siihen,mutta julkisesti en kerro,olen ehdottomasti Kannattamassa Venäläistä Kurinpitoon oikeuttavaa politiikkaa,nimet otetaan selville,vastaus voi olla missä tahansa,uskaltaako edes yksikään palstan Porvareista mennä Pietarin joillekin kaduille,jos sattuu tulemaan mustissa kommandosuojauksissa mies tai nainen,tekee selväksi mikä on politiikan suunta............ei yksikään te Porvarit olette pelkureita,niin tällä palstalla,kuin muuallakin,me punaiset taistelemme Vapaan Venäjän puolesta,eikä jonkun kapitalisti heppujen potaskan kirjoituksista.

    toveri suhoi on puhunut

    Mikä on Vapaa Venäjä, jos saa kysyä? Sekö, että omon miehet ja nkvd nitistää omilla aivoillaan ajattelijat?

    Äänestä

  • baden2 kirjoitti:

    Miksiköhän herrat kaikkitietävät ei uskalla astua kehiin??? aina on kommareita syytelty "salailusta" mitenkä on poijjjjaaaat.

    Esiintyminen on oikein laissa sallittu.

    Niin toveri Badenille kuin toveri Urpolle.

    Kommareita voi syytellä VALEHTELUSTA!

    Vapaassa maassa.

    Sosialismissä te sitten salailette.

    Kansalta sensuurin voimin.

    Nyt toveri Baden voisi kertoa toveri Urpolle
    että missä kommunistisessa maassa ei ole
    ollut sensuuria vaan tiedonvälitys on ollut
    täysin vapaata?

    Saiko Igor tilata halutessan Timesin neuvosto-
    vankilaan?

    Urpo Jokinen sai 70 luvulla, ihan vapaasti.

    Tai Urpo Tahvanainen tai Urpo Niemensivu tai
    Urpo Laaksonen tai Urpo Ivanovitsh (mikäli
    asui muualla kuin neukkulassa)

    Että vaihda se salailu valehteluun niin pääset
    ongelmasi jäljille.

    Kommarien suhteen.

    Nimimerkin käyttö ei ole valehtelua.

    Äänestä

  • Minun etunimeni on puhekielessä Joke.

    Äänestä

hyvin harvat haluavat ja Herra tietää, että se on sitä miedointa pöytäkastiketta siinä sekametelisopassa mikä syntyisi jos tämmöisillä viihdepalstoilla omalla kuvallaan ja nimellään esiintyisi (raineston ja minunnikkini ei pidä ottaa tätä henkilökohtaisesti, tämä on minun mielipiteeni); pian oven takana lymyilisivät sarjamurhaajat, hihhulit ja kaikenmaailman kerjurit. kirjoittakoon nimellään ja kuvallaan kuka siitä mielihyvää saa mutta sanonpahan vain, että jos joskus tulisi joku laki, että keskusteluissa olisi pakko käyttää omaa nimeään niin internetin keskustelupalstat saa heittää historian romukoppaan. ne loppuvat koska pari kolme omalla nimellään kirjoittavaa keskustelijaa ei pidä pystyssä edes sitä paljon parjattua hesarin keskustelupalstaa.

anna ihmisten kirjoitella vaikka mustanaamion logolla. mitäs se sinulle kuuluu? eiköhän jollain skp:n omalla keskustelupalstalla - jos sellaista on - ole tarkoin valikoitu kirjoittajakunta, joka omalla nimellään kirjoittaa tarkoin valittuja iskulauseita ilman kiusallisia kysymyksiä ja kyseenalaistamisia. sen sijaan viihdepalstat ovat tarkoitettu ajankuluun ja viihtymiseen. anna ihmisten kirjoittaa, on heidän nimimerkkinsä sitten avarakatsanto, rainesto, urpo, wäinä tai vaikkapa setä tai kalle...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


baden2 kirjoitti:

Tämän palstan "porvareista" ei kukaan uskalla kirjoittaa omalla nimellään,kuten Rainesto tai Minunnikkini,nämä urpot esiintyvät täällä "vapaansanan saattajina" paskanmarjat,sukukujensa jatkoja ovat,niinkuin me kaikki.NYT kysyn kuka muu uskaltaa ns.porvareista esiintyä omalla nimellä,kommaripuolella on näyttöä?????.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu