hävyttömyyden huippu on se, että säästäjien rahoille ei makseta korkoa, mutta suorastaan törkeyden huippu on se, että ns. "finanssikriisissä" korot pidetään nollilla ottamalla säästäjien piikkiin velkaa (katainen: 30 mrd eur) edes heiltä asiaa kysymättä.
Onko maassa oikeistodiktatuuri. Miksi demari, tuo musta porvari on hiljaa. Laskeskeleeko oppositiossa nyt voittopottejaan, ja anta porvarin mellastaa (ja lopulta demariporvarinkin etua ajaa):
http://portti.iltalehti.fi/keskustelu/thread.jspa?messageID=4669611
Talletuskorot nollattiin velkaa
6
1533
Vastaukset
- niin touhu jatkuu
odotas vaan kun kokkarit saavat asuntoroskapankkinsa pystyyn, siinä sitä riittää maksamista - säästäjien perseestä taas..
kokoomuksessa niinistö
ja asuntovuori ajavat
roskapankkia kuin käärmettä
pyssyn piippuun - karFar
Venäjälle, siellä tulee korkoa tileillä.
- lkjl
Säästämisestä ei ole yhteiskunnalle hyötyä. Lainahanat auki ja bisnes pyörimään. Se tuo työtä ja jakaa varallisuutta muillekin.
- vanha säästäjä
on lainan antamista pankille. Ennen valtiokin lainasi kansalta antamalla obligaatioita. Nyt annetaan lainakorot kasvottomille pelureille, jotka taas muutaman vuoden päästä kehittävät uuden "laman". Ja kansa maksaa! Tosi on!
- korkoa...
Talleta pankkiin joka maksaa hyvää korkoa, onhan näitä.. pitkissä koroissa Tapiolalla edelleen hyvä 24kk tarjous menossa, lyhyissä Sofia 3kk 2,84% p.a.
Toimi äläkä valita :-)- MarttiAhti
Kokeile Bigbankkia (http://www.bigbank.fi/fi/talletukset/talletuskorot) - tällä hetkellä he tarjoavat noin 5% vuosikorkoa, määräaikaiselle 12 kuukauden talletukselle.
Jos ajattelee, että panikssa talletettu summa on taattu 100%-sti 50 000 euroon asti, ei tallettaminen pankissa ole ollenkaan huono ajatus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2641790Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki141682- 1361258
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1261145- 83807
- 162741
Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä168721Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala412652- 52582
Tajuan kyllä
että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa52535