Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

lopettakaa rikollisten

Jos pelaatte Pafin pelejä tuette rikollista toimintaa!

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Ahvenanmaan PAF rikkoi lakia mutta jäi ilman syytteitä/1135243089726
1387
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Toki tietenkin Jouni Laihon mielestä paf rikkoo lakia, mutta ristiriita on EU lain kanssa johon paf on vedonnut eli EU:ssa ei sallita monopolia vaan EU:ssa pitää olla vapaa kilpailu.

Eli sitä paf tässä ihmettelee, että ray ja veikkaus voivat olla täysin laillisia, mutta paf saa olla laillinen vaan ahvenmaalla joka on osa suomea.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


tukeminen! kirjoitti:

Jos pelaatte Pafin pelejä tuette rikollista toimintaa!

http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Ahvenanmaan PAF rikkoi lakia mutta jäi ilman syytteitä/1135243089726

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu