Tässä reality check kaikille vanhoillislestadiolaisille ja siitä eronneille!!
http://www.nelonen.fi/nettitv/default.asp?videoID=2589¤tPage=3&liftCategory=1&liftType=0&vidType=0
Antakaa alussa tulla se makkara mainos!=)
http://www.nelonen.fi/nettitv/default.asp?videoID=2589¤tPage=3&liftCategory=1&liftType=0&vidType=0
Antakaa alussa tulla se makkara mainos!=)
Vastaukset 17
Vanhimmat
Vai onko kyse vain suosituksesta?
tulevan SRK:lta.
mainoksia sieltä tuleekaan. Niiden jälkeen ohjelma alkaa.
pätkä. Näitä mukamasmessiaita tulee Raamatun mukaan olemaan vähän siellä sun täällä. Nyt näen muutamia asioita täälläkin uusin silmin. Ja ymmärrän eräänkin kirjoittelut. Huh-huh!
miehen vieressä lihaa kuolettamassa?
Tuli mieleen Turkka Teatterikorkeakoululaisineen.
Vaikka jauheliha olikin pikkuerikoisten firmasta, tuntui se vastaavan paremmin henkeen; saman toistaminen on ry:ltä tuttua.
ohjelma herätti teissä??
Itseäni aivan järkyttää miten ihmisiä on helppo höynäyttää...
Miten joku en edes onnistunut moiseen?
4D: Maailmanlopun kultti. Wayne Bent julistautui jo lähes 20 vuotta sitten Jumalan pojaksi ja perusti uskonlahkon. Lahkon jäsenet elävät muusta maailmasta eristäytyneinä johtajaansa palvoen ja tämän ennustamaa maailmanloppua odottaen. Dokumentissa katsotaan julkisivun taakse ja raotetaan kulttia ympäröivää salaisuuden verhoa. Dokumentti.
filmiä. Kyllähän se oli selvää pässinlihaa. Kaikella tavalla hyväuskoisia ihmisiä harhautetaan ja manipuloidaan jopa lapsesta asti.
ja pakotti tottelemaan.
Onko Olavi Voittonen kultin johtaja?
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=1000000000000003&conference=4500000000000490&posting=22000000041224467
älkääkä olko passiivisia tuppisuita. Tämä on erittäin tärkeä asia!
Eihän tällä äijän käävällä ollut mitään menetettävää, siispä puhalsi tuulesta nämä messias-jutut ja kannattajia riitää! Säälitti nuo lapset, mutta tuli todistettua, mitä jälkeä aivopesu voikaan saada aikaan.
Näytti kyllä että tällä pojalla (Jeff) aina välillä usko horjui, mutta pakko jatkaa, kun oli kaikki sillat polttanut entisessä elämässä.
ojentaneet auttavaa kättä Jeffiä kohtaan...siis nämä ohjelman tekijät, eivätkä kyllä niitä perheitä kohtaan joiden lapset palasivat lahkoon.
lähellesi, kun näet vastaavaa?
ihmeissään ja kysymyksiä täynnä kuin mekin! Ei voi muuta sanoa, kuin että on se tuo Amerikka ihmemaa, siellä näyttää onnistuvan kaikki! Jokohan lie porukka päättänyt päivänsä vai mitä heille kuuluu?