Luk 9:22 ja sanoi: "Ihmisen Pojan pitää kärsimän paljon ja joutuman vanhinten ja ylipappien ja kirjanoppineiden hyljittäväksi ja tuleman tapetuksi ja kolmantena päivänä nouseman ylös".
Luk 9:23 Ja hän[Jeesus] sanoi kaikille: "Jos joku tahtoo minun perässäni kulkea, hän kieltäköön itsensä ja ottakoon joka päivä ristinsä ja seuratkoon minua.
Luk 9:24 Sillä joka tahtoo pelastaa elämänsä, hän kadottaa sen, mutta joka kadottaa elämänsä minun tähteni, hän pelastaa sen.
Luk 9:25 Sillä mitä se hyödyttää ihmistä, vaikka hän voittaisi omaksensa koko maailman, mutta saattaisi itsensä kadotukseen tai turmioon?
Tsekkaa video, Bill Wiese oli 23 minuuttia helvetissä.
http://video.google.com/videoplay?docid=-6590516484582845025
Pelastaako raha tai mammona?
4
803
Vastaukset 4
- tavallinen ihiminen
minkä takia se ainut elämä pitäisi tuhlata kurjuudessa kieriskelyyn? Minkätakia luterilaisuus yrittää aivopestä ihmiset että "otsasi hiessä sinun tulee leipäsi ansaita" joka on johtanut työn aivan sairaaseen yliarvostamiseen, työttömäksi joutuneita sitten aivan suoranaisesti halveksitaan ja pidetään laiskureina vaikka työttömyys johtuu omistajaluokan ahneuden seurauksena suljetuista tehtaista esim.
Tämän aivopesun takia ei suomessa kyetä edes ottamaan huomioon esim. kansalaispalkan mahdollisuutta kun työpaikat yksinkertaisesti katoavat sellaisiin maihin joissa omistajaluokka saa parhaan tuoton, omistajaluokka varsinkaan ei välitä mitään mistään luterilaisista arvoista, ne ei kunnioita mitään muuta kuin ahneutta ja itsekkyyttä ainoana "arvonaan".
Valtiokin on vain auttavinaan köyhyysloukussa olevia ihmisiä, tuet on täysin riittämättömiä ihmisarvoiseen elämään kun joka ikinen asia kallistuu valtavasti koko ajan. Nykyään kaikenmaailman kerjäläistä kuljeksii kaupungilla anomassa paria-kolmea euroa esim. saadakseen apteekistä lääkkeensä kun yhteiskunnan tuet eivät riitä, on leipäjonoja ollut jo 90-luvun lamasta lähtien, puliukko-ongelmia, jne.
Kun tämä ainut ihmiselämä maan päällä on yhtä helvettiä ja kurjuutta, ei siinä enää paljon mieli maassa ollessa kiinnosta jotkut taivasasiat, mielessä voi olla vain että itsemurha pelastaa sikäli että loppuu tämä kurjuus olipa sitten kuoleman jälkeen jotain tai ei mitään. - Olija2
###Bill Wiese oli 23 minuuttia helvetissä.
Täys noviisi.
Itse olin yli 20v suoraan sanottuna helvetissä.Mutta elämä voittaa. - Rahat,
Niinkö ?????
- Pelastaako..
Mutta ainakin helpottaa ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
KP-Sesongilla ongelmia?
Tarvitsen luotettavaa katonpuhdistajaa ja kuulin, että KP-Sesonki Oy tekee hommat edullisesti ja asiakkaan tarpeet huomi241546Oot upea nainen, älä vähättele ittees
Ja tietojeni mukaan 2 muuta on susta kiinnostuneit mun lisäks. 👀681367- 961161
Jämsän Paras Ravintola
Särkijärven kioskiin on avattu uusi upea Maucas ravintola joka on jämsän paras. Loistava palvelu ja herkullinen ruoka. R731092Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku84779Poliisi pamputti Variskankaalla
Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella29738Ihmettelet nainen, miten vielä sinua rakastan
No jos en enää sinua ajattelisi, niin ei se mitään rakkautta olisi alunperinkään. En tarvi sinusta nähdä merkkiäkään, ni48727Kiellettyjä ajatuksia
Istutaan sylikkäin, katson sun silmiin, vastaat kstseeseen ja kiedon kädet sun ympärille. Huulet koskettaa sun huulia,43646- 63646
- 38629