Joensuun kaahari-dorkat

"Nuorten silmitön kaahailu toissa yönä Joensuun keskustassa johti keski-ikäisen jalankulkijan vakavaan loukkaantumiseen.

Kilpa-ajo alkoi Joensuun torin parkkialueella pari minuuttia yli puolenyön. Vanhassa Ford Escortissa istui 18-vuotias nuori mies tyttö seurassaan. Vuoden 1993 mallin BMW:ssä oli 20-vuotias kuski ja hänen kaverinsa. "
iltasanomat 21.11.2003
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/uutiset_tulostus.asp?id=670629&osasto=Kotimaa

Jos koputatte päitänne, te kaaharit, niin veikkaampa ettei kuulu kuin ontto kumina...
...vitun paviaanit, tuollasilta kortti pois iäksi
51067
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

...SAMAA MIELTÄ. VITUTTAA TOLLASET IDIOOTIT JA
NOISTAHAN SAA LUKEE MELKEIN JOKA PÄIVÄ. GRRRR....

Äänestä
  • Sen siitä saa,kun nuorten "kukkopoikien testosteroni kiehahtaa" niin jälki on mitä surullisinta luettavaa,kuten niin valitettavan usein olemme saaneet viime vuosina todeta.

    Kohta arvoisat kansanedustajamme arkadianmäellä varmaankin alkavat keskustelun siitä, tulisiko ajokortin saannin ehtoja,sekä vähimmäisikää nostaa - sillä eipähän noilla nuorilla kaahareilla taida olla mitään muuta päässään,kuin lippalakki,joka sekin on väärinpäin!

    Lisäksi kun nuoriso vielä imee vaikutteita nykyisistä idoleistaan (räikkönen ym.),sekä nykyisten ajoneuvojen ajo-ominaisuudet ovat petollisen hyvät(saattaapa lähteä lapasesta varoittamatta,jos ei ajokokemusta juurikaan ole,ja omat taidot yliarvioidaan),vanhojen pommien jarruista ja alustoista taasen on turha edes mainitakaan,(tärkeintähän on että autossa on hyvät poppikoneet)

    Toista maata olemme me vastuulliset autoilijat,joiden ajosuoritusta kateelliset/pienipalkkaiset poliisimiehet pyrkivät hidastamaan ja "varikolle liputtamaan" - ON SE NIIN VÄÄRIN....

    Äänestä

Meillä on tuomiot liian lieviä kaikista rikoksista,siihen kuuluu myös nämät järjettömät kaahailut keskustoissa.Ihmettelen suuresti,sitä että miksei eduskunnassa saada aikaiseksi kovempia tuomioita? Heti kun Koivistosta tuli pressa,niin tuomiot tippuivat ja sama suuntaus näkyy olevan kaikkien sosialististen pressojen aikana.Ajatellaan esim.väkivaltarikoksia,niin kuka tervejärkinen voi ymmärtää, jos siitä saatu tuomio on ehdonalaista?

Äänestä

nää kaahari-pojut pitäis laittaa hihansuuhun ja nussia uudestaan. eka kerralla meni jotain väärin..

Äänestä
  • katsoa sen jälkeen voiko niille korttia myöntää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


normaalijärkinen kirjoitti:

"Nuorten silmitön kaahailu toissa yönä Joensuun keskustassa johti keski-ikäisen jalankulkijan vakavaan loukkaantumiseen.

Kilpa-ajo alkoi Joensuun torin parkkialueella pari minuuttia yli puolenyön. Vanhassa Ford Escortissa istui 18-vuotias nuori mies tyttö seurassaan. Vuoden 1993 mallin BMW:ssä oli 20-vuotias kuski ja hänen kaverinsa. "
iltasanomat 21.11.2003
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/uutiset_tulostus.asp?id=670629&osasto=Kotimaa

Jos koputatte päitänne, te kaaharit, niin veikkaampa ettei kuulu kuin ontto kumina...
...vitun paviaanit, tuollasilta kortti pois iäksi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu